Статті

У Калуші на могилах військових встановили QR-коди з історіями полеглих героїв

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У День Героїв на калуському кладовищі зібралися рідні полеглих, побратими, друзі, влада й духовенство. Вони прийшли вшанувати пам’ять усіх загиблих воїнів російсько-української війни. Також у цей день активісти громадської організації «Спогади крізь віки» презентували важливу ініціативу. На пам’ятних надгробках встановили QR-коди з історіями полеглих воїнів.

Поки що QR-коди встановили на 46 надгробках, пише Репортер.

 

Це ініціатива команди громадської організації «Спогади крізь віки», зокрема, Мар’яни Ковальчук – сестри полеглого десантника Юрія Ковальчука. Вона створила проєкт пам’яті про всіх загиблих військових, аби інформації про них було більше, ніж лише дати народження та загибелі.

QR-коди, Калуш, війна

Організація «Спогади крізь віки» займається створенням інтерактивних меморіальних дощок та мінівідео. Нині це вже всеукраїнський проєкт, який стартував саме з Калущини. Сьогодні інтерактивні дошки з посиланнями на фільми про військових є у різних громадах України.

QR-коди, Калуш, війна

З Калуша вирішили запровадити ще одну ініціативу – встановлення QR-кодів на кожному пам’ятнику на кладовищі.

Здебільшого тут збираються побратими й рідні бійців, – розповідає Мар’яна Ковальчук. – За посиланням можна перейти та подивитися мініфільм про військового. Переглядаєш, згадуєш, розмовляєш. Я коли приходжу сюди до брата, то розмовляю з ним. Переглядаю відео і розмовляю. Тому, вважаю, буде дуже доречно розміщувати такі QR-коди. Аби не тільки я знала. Щоб усі, хто приходить на кладовище, могли ознайомитися з біографією героя, а не лише прочитати дати народження та смерті.

Надалі ідею будуть поширювати, ставити QR-коди й в інших громадах – тобто там, де бажатимуть рідні загиблих.

QR-коди, Калуш, війна

Наразі вже опрацювали понад 1000 історій.

Ті, хто хоче долучитися до проєкту, можуть перейти за посиланням. Тут слід заповнити анкету, а далі з охочими сконтактують активісти організації «Спогади крізь віки» й детально розкажуть, що саме треба робити.

Після панахиди, рідні пішли кожен до могил своїх близьких. Ольга Фальовська принесла воду, аби поставити квіти на могилі чоловіка – Василя Фальовського. Їй допомагає син Андрійко. Хлопчик вбраний у футболку з фотографією тата і написом «Мій Герой».

За словами жінки, сьогодні для них важливий день, але дуже сумний.

Дуже важливо, аби про них пам’ятали – про тих людей, які віддали своє життя, – говорить пані Оля. – Щоб знали їхню історію, їхнє життя. Аби воно залишалося в пам’яті не тільки нашій, але й сторонніх людей, майбутніх поколінь. Аби наші діти знали, яка ціна заплачена за те, щоб ми жили.

Син Галини ГаврилівБогдан загинув на війні у 2019 році. Жінка не може говорити про нього без сліз. Вона наводить телефон на QR-код і їй одразу відкривається відео про сина на каналі «Спогади крізь віки».

Це дуже потрібна річ. Колись того не було, – говорить пані Галина. – Ми спілкуємося з іншими батьками, то всі кажуть, що це дуже хороша справа. Приходять чужі люди, хочуть подивитися, взнати про героя, а як вони можуть це знати? Ну, кого вони мають розпитувати? Я вважаю, що це дуже потрібна річ.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.