Восени 2021 року скверик навпроти пасажу Гартенбергів прикрасився кованою скульптурою у вигляді трьох соняхів. Подія пройшла якось не дуже помітно, поруч немає жодної анотаційної дошки. Тож залишається тільки здогадуватись, що воно таке.
Усе по полицях Репортеру розклав «головний коваль Франківська» Сергій Полуботько.
У серпні в місті відбувся «ЛРЗ-фест». Одна з його локацій була у ковальському цеху локомотиворемонтного заводу. Ковалі вирішили створити композицію, використавши вживані елементи продукції, що лежали на території. У створенні брали участь майстри з Івано-Франківська, Львова, Вінниці, Вижниці й Чернівців.
За основу взяли вагонне колесо, стеблами послужили рейки. На одній з них видно дату «1935», тобто вони ще міжвоєнного періоду. Заготовками для соняхів стали старі шестерні, а над кожною пелюсткою довелось працювати окремо – це самостійні ковані елементи.
Робота тривала три дні, завершили 24 серпня. Коли мер побачив готову композицію, то назвав її «Квіти незалежності». Вже потім виявилось, що сумарна кількість усіх пелюсток дорівнює 30 – саме стільки років тоді було відновленню незалежності України.
Спочатку скульптуру планували встановити на невеличкому кільці, де збігаються вулиці Деповська, Миру та Хоткевича. Звідти рукою подати до локомотиворемонтного заводу, отже соняхи виглядали б там доволі органічно. Втім, з незрозумілих причин композиція чомусь опинилась у скверику біля пасажу.
Місце там неоднозначне. На лавочках традиційно збираються любителі оковитої. Відтак, сталеву композицію у народі іронічно прозвали «Соняхи тверезості».
Автор: Іван Бондарев
Легенди Станиславова/Івано-Франківська: Папа Римський чекає весни
Comments are closed.