Статті

Служба відбудови. Фірма, пов’язана з Коломойським, виграє майже всі тендери на дороги Прикарпаття

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Уже понад два роки триває повномасштабне російське вторгнення, тож тепер великі тендери зосередилися на питаннях відбудови інфраструктури.

«Велике будівництво» доріг зупинилось. Але регіональні служби колишнього Укравтодору продовжують укладати контракти на ремонт шляхів – зокрема й на Прикарпатті, пише Репортер.

Служба відбудови на Франківщині

Мільйони на рахунках

В областях питанням відновлення та відбудови зруйнованої інфраструктури – як і поточним ремонтом доріг – зараз займаються так звані обласні служби відновлення та розвитку інфраструктури. Насправді це колишні служби автомобільних доріг, які просто змінили назву. Очолює їх Державне агентство автомобільних доріг України, що об’єднало в себе Держагентство інфраструктурних проєктів та Держагентство автомобільних доріг України «Укравтодор».

Так, Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області, на щастя, не має завдання відбудови того, що зруйнували росіяни, – на відміну від східних та південних областей. За останні роки кількість нових тендерів служби значно зменшилася, але тривають ремонти та обслуговування доріг місцевого, регіонального і державного значення, згідно з договорами, укладеними раніше.

Головою Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області уже багато років є Василь Буджак. У його декларації за 2023 рік вказана річна зарплата – 1 278 491 грн. Разом із зарплатою дружини, пенсією та активами в іноземній валюті, загальний дохід сім’ї становив понад 3 млн грн. Серед власності – квартира на 45 кв. м в Івано-Франківську, а також два будинки й чотири земельні ділянки на Коломийщині.

Крім Служби доріг, а зараз – відновлення, Василь Буджак очолює громадську організацію «Федерація футболу Коломийського району».

Колишня Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області є частим учасником судових спорів. З останніх – фермерське господарство «Клемпоуз М.Я.» з Рогатина судилося зі службою щодо поганого утримання автодороги Т-14-17 «Куровичі-Рогатин». Та тут, як і в більшості випадків, суд відмовив позивачеві.

Втім, було й кримінальне провадження, яке тривало у 2018-2021 роках. Йшлося про те, що «службові особи ТОВ «Інтер БУД», зловживаючи службовим становищем шляхом внесення неправдивих відомостей в акт виконаних робіт, привласнили кошти обласного бюджету». Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області теж фігурувала в розслідуванні як підрядник робіт. Поки рішення по цій справі немає.

Дорогу зробить «ПБС»

Судячи з останніх трансакцій цього року, основним виконувачем дорожніх робіт в області є ТОВ «Дорожнє підприємство ПБС», яку пов’язують з колишнім нардепом Олександром Шевченком, що своєю чергою був пов’язаний з Ігорем Коломойським, який зараз перебуває під вартою.

Згідно з єдиним вебпорталом використання публічних коштів, «ПБС» була єдиним отримувачем виплат від Служби відновлення в Івано-Франківській області у 2024 році. Загалом фірма отримала за ремонт доріг на Прикарпатті понад 78,5 млн грн.

«ПБС» фігурувала в більшості тендерів від обласної Служби доріг і задовго до повномасштабної війни. Саме вона виконувала більшість робіт у рамках президентської програми «Велике будівництво».

Зараз директором компанії є Олексій Пастернак, фігурант судових справ стосовно адмінпорушень у галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності, учасник ТОВ «Вест Хілл», співзасновником якої є курорт «Буковель». Колишнім директором компанії був Роман Родзоняк – також фігурант судових справ стосовно адмінпорушень у галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, фінансів і підприємницькій діяльності, керівник фірми «Скорзонера», кінцевим бенефіціаром якої є Ігор Коломойський.

Більше того, «ПБС» була фаворитом колишнього «Укравтодору» і в інших областях заходу України та займалася будівництвом доріг на Волині, Буковині тощо.

Більшість виплат здійснювали за договорами, укладеними раніше. Цього року Служба відновлення провела чотири тендери, проте всі вони стосувалися технічного обслуговування автомобілів. Минулого року угод щодо ремонтів доріг було лише кілька.

В одному тендері щодо експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення Верховинського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського районів було аж троє учасників. Але перемогла фірма «ПБС», бо запропонувала найнижчу вартість – 291 868 000 грн.

А капітальний ремонт мосту на дорозі Р-24 Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам’янець-Подільський «ПБС» зробить за 65 950 000 грн. Капітальний ремонт шляхопроводу на автомобільній дорозі державного значення Н-09 Мукачево-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів – за 17 400 000 грн також зробить «ПБС».

В обох тендерах ця фірма була єдиним учасником.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.