Статті

Ремонти і графіки. Як прикарпатські енергетики готуються до зими

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого року українцям довелося вперше зіткнутися з новими випробуваннями – постійними обстрілами української енергосистеми й вимкненнями електрики. Цьогорічна зима знову буде воєнною, скоріш за все, з тими ж викликами, попереджають енергетики.

Готуються до сезону і в «Прикарпаттяобленерго»: роблять планові ремонти, розробили графіки вимкнень світла, які діятимуть у разі аварії, пише Репортер.

Ремонтують за планом

Як влітку попередив гендиректор «Енергоатому» Петро Котін, цьогорічна зима може бути складнішою за попередню. Все через те, що Україна й далі не контролює Запорізьку АЕС, а пошкодження енергосистеми досі значні.

Минулу зиму ми розпочали з меншими пошкодженнями енергосистеми, а зараз, на жаль, вони куди більші. Наші інженери працюють на повну, щоб підготуватися до зниження температури, і ми також продовжуємо отримувати іноземну підтримку, – каже Петро Котін.

Читайте: Дві стіни чи сховище? Відповіді на основні питання про укриття у Франківську

Умови, в яких ми почнемо цю зиму, будуть набагато гіршими за ті, що були на початку минулої зими. Ми закінчили останній опалювальний сезон, коли 75% теплової генерації були зруйновані або пошкоджені. Цього не було у 2022 році, – також говорить виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук.

Втім, робота на об’єктах, які постраждали від російських атак, триває.

Готуються до зими і у «Прикарпаттяобленерго». Енергетики кажуть, роблять усе, щоб зменшити можливий негативний вплив на життя прикарпатців.

Зараз прикарпатські енергетики здійснюють планові роботи з заміни аварійних опор та розчищають траси ліній електропередач. Наразі уже замінили 1331 аварійну опору напругою 0,4-10 кВ. Також розчистили понад 53 км ліній електропередач 35-110 кВ (78% від запланованого) та 1145 км трас електроліній 0,4/10 кВ (105% від плану).

Заміна мереж чи виконання ремонтів мереж здійснюється за нашими планами, – розповідає директор з управління активами АТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. – Ми здійснюємо перебудову і реконструкцію нових мереж. Частину робіт з 2022 року нам дозволили перенести на 2023. Поки все за планом: у вересні завершимо всі роботи по 2022 року й до листопада – по 2023 року.

Повністю підготувати електромережі до зимового періоду в «Прикарпаттяобленерго» планують до 15 листопада. А потім, протягом усієї зими, здійснюватимуть розчистку трас ліній електропередач від зайвого гілля. Це завжди роблять у період, коли на деревах немає вегетації.

Прикарпаттяобленерго

Також у компанії готують транспорт до зими – забезпечують його зимовими видами пального, закуповують засоби для очистки від снігу та ожеледі.

Це все планові ремонти, – каже Олег Сеник. – У нас не було таких обстрілів чи руйнувань мереж, які привели б до того, що обсяги ремонтів збільшуються. Тож, якби не ризики, пов’язані з війною, я б твердо казав, що ми заходимо в опалювальний сезон готові, з усіма необхідними резервами, виконавши всі роботи – бо так воно і є. Але наше зимування залежить не тільки від нашої підготовки, але й від дій ворога.

Черг стало більше

Минулого тижня на сайті «Прикарпаттяобленерго» оприлюднили нові графіки на випадок аварійних вимкнень. Вони вступлять у дію з 1 жовтня й застосовуватимуться у разі нових російських атак на енергосистему.

Цього року визначили шість черг споживачів – розподіл адрес поміняли, порівняно з минулим роком.

До кожної черги належать споживачі у різних населених пунктах, вона наповнюється рівномірно адресами по всій області, – говорить Олег Сеник. – Щоб не було такого, що запустили одну чергу й відключили одне місто. Кожен споживач віднесений лише до однієї конкретної черги, тож варто її дізнатися, щоб у разі вимкнень одразу зорієнтуватися.

Минулого року на сайт компанії здійснювалися хакерські атаки, а бувало, він не витримував великої кількості споживачів. Тож, крім сайту, тепер дізнатися свою чергу та графік вимкнень світла можна у каналах в Telegram та Viber.

Читайте: Безкоштовно в аптеках. З 31 серпня пацієнти з діабетом зможуть отримати тест-смужки для контролю глюкози в крові

Інструкція зі складання графіків погодинних вимкнень змінилася, тому ми поміняли черги. Їх стало шість, але це не вплинула на загальну картину, – пояснює Сеник. – Цьогоріч ми включили більше споживачів до вимкнень – 82% проти 75% минулого року. Бо чим більше ми задіємо споживачів до вимкнень, тим на менший період часу їх треба вимикати.

Як і минулої зими, цьогоріч частину мешканців енергетики теж вимикатимуть від системи вручну, а не автоматично.

Автоматично, звісно, зручніше й скоріше, але є споживачі, яких живить лінія разом з якимось об’єктом критичної інфраструктури, який вимикати не можна. Тому нашим працівникам доводиться їздити за адресами та вимикати вручну, – каже Олег Сеник.

Загалом, як повідомляють у «Прикарпаттяобленерго», плани, як діяти в разі аварійних ситуацій, цьогоріч, як завжди, складені. Тож у випадку атаки на енергооб’єкти намагатимуться якнайшвидше заживити споживачів.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.