Франківка Соломія Андріяшко навчається в університеті у Франції та працює у благодійній організації, що надає допомогу українцям, які постраждали від війни. Там зосередилися на допомозі мешканцям Краматорська, де життя є небезпечним постійно.
Уже направили туди допомогу і не збираються зупинятися, пише Репортер.
Допомога для дітей і жінок
Організацію ONG Korava створили у Парижі п’ять місяців тому за ініціативою французького архітектора та інженера Стефана Дрея. Завдяки хорошим стосункам з міським головою Краматорська, він вирішив надавати гуманітарну допомогу жінкам та дітям саме у цьому місті. У команді поки небагато людей, серед – франківка Соломія Андріяшко. Вона навчається у французькому університеті та працює у цій компанії директоркою з комунікацій.
Зараз ми зосередилися на проєкті з побудови підвального приміщення для педіатричної лікарні Краматорська. Там діти зможуть отримувати психологічну допомогу, відвідувати навчальні заходи і відволікатися від подій, що відбуваються навколо. Це свого роду «лікарня одного дня, – розповідає Соломія.
Краматорськ – місто у Донецькій області, яке пережило коротку окупацію у 2014 році. Після цього у місті розмістилася Донецька обласна адміністрація. Зараз Краматорськ розташований за 15 км від лінії вогню. Ситуація у місті складна.
Крім проєкту в педіатричній лікарні, у майбутньому “Korava” планує допомогти місту з побудовою електричних станцій, з відновленням зруйнованої обстрілами інфраструктури, серед яких лікарні та школи.
Минулого місяця Соломія та директор компанії Стефан Дрей відвідали Україну. Спочатку зустрілися у Києві з міністром інфраструктури, а також з’їздили у Бровари, де функціонують соціальні містечка для родин у скрутному становищі. Далі – власне сам Краматорськ, куди добиралися прямим потягом.
Зокрема, заїхали у «Тато хаб» – центр, який зараз там працює і допомогає дітям розвиватися. Стефан Дрей не вперше у Краматорську, був тут уже чотири рази та й взагалі подорожував Україною й дуже любить нашу країну, – розповідає Соломія Андріяшко. – Звісно, ситуація у місті залишається небезпечною. Були обстріли, бомбардування. Але ми залишалися з думкою, що потрібні тут, тож приїхали допомагати. Ми нагадували собі, що не маємо права хвилюватися, а маємо бути активними.
У дитячій лікарні у Краматорську представники французької організації поспілкувалися з персоналом і малими пацієнтами, подарували дітям солодощі. А через деякий час після повернення направили у місто великі вантажівки гуманітарної допомоги з консервами.
Також волонтери співпрацюють з краматорським центром для жінок, постраждалих від домашнього і гендерно зумовленого насильства. Сюди з Франції направили потрібні медикаменти.
У Франції навчають по-іншому
Соломія Андріяшко уже другий рік навчається в університеті Савуа-Монблан. Її спеціальність – інформація та комунікація, тож цікавиться усім, пов’язаним зі зв’язками з громадськістю, спілкуванням, зйомками.
Тому я обрала своє стажування у сфері комунікації і допомоги, дотичне до Франції та України. Так стажування переросло в роботу, – розповідає Соломія. – Вступити до університету було нелегко, весь процес відбувався дистанційно, під час подання документів виникало багато питань.
Навчання у французькому виші було Соломіїною мрією, тож вона вивчала французьку мову в школі та з репетиторкою. Зараз навчання дуже подобається, зокрема тим, що тут багато практики, а не лише теорія.
Під час навчання можна взяти участь у різних проєктах, зокрема мистецьких, – каже Соломія Андріяшко. – Зі мною навчається багато людей з різних країн: французи, в’єтнамці, бразильці. У викладачів інший підхід до навчання: вони не дуже суворі, а натомість будують твій характер, дають можливість сказати, що думаєш.
Українців у Парижі та загалом у столичному регіоні Іль-де-Франс, дуже багато, розповідає Соломія. Тут вони організовують мітинги, акції, благодійні ярмарки на підтримку України.
Спочатку було багато біженців. А зараз багато хто повертається в Україну, додому – зокрема й до Краматорська. А ще є багато тих, хто планує повернутися у майбутньому, – розповідає дівчина.
Везуть допомогу від уряду й компаній
Щоб привернути увагу до жінок, які залишаються у Краматорську, волонтери з “Korava” записували інтерв’ю з ними. Готові матеріали будуть публікувати на сторінці організації в Instagram.
Донатів від простих мешканців волонтери поки не залучають – організація ще молода, про неї відомо небагатьом. Натомість співпрацюють з великими організаціями, брендами, а також французьким урядом.
Читайте: Нові проблеми. Як тепер волонтерам заповнити документи на ввезення гуманітарної допомоги
У нас є підтримка французької влади, це набагато полегшує справу. Але з часом хотіли б залучати допомогу і просто від людей, – каже Соломія Андріяшко. – Взагалі французи дуже співчутливо ставляться до українців. Звичайно, їм складно усвідомити весь масштаб ситуації, бо війна відбувається не на їхній землі. Ми стараємось і далі звертати увагу на цю проблему, знімаємо інтерв’ю з біженками. Це українці можуть втомитися від війни, а у французів на це немає причини.
Скоро волонтери з ONG “Korava” планують нову поїздку в Краматорськ – і знову привезти допомогу місцевим.
Ми будемо їздити туди так часто, як тільки зможемо, будемо старатися допомогати якомога більше, – говорить Соломія Андріяшко. – Хоч їхати так близько до фронту буває трохи страшно, але ми знаємо, для чого це робимо.
Авторка: Ольга Романська
Comments are closed.