Статті

На Тарнавського хочуть зробити двосторонній рух – чому мешканці проти

Google+PinterestLinkedInTumblr

В Івано-Франківську, на вулиці Тарнавського, вирішили зробити двосторонній рух. Досі тут автівки їхали лише в один бік – до Дністровської. Таке рішення представили у міському виконкомі.

Мешканці протестують, кажуть – вулиця зовсім не призначена для двостороннього руху, пише Репортер.

Нові світлофори, розмітка та схема руху

Режим двостороннього руху планують запровадити на всій вулиці Тарнавського – від Василіянок до Купчинського. Про це розповів заступник міського голови, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак.

За його словами, тепер у водіїв буде можливість здійснювати лівий поворот з Василіянок на Тарнавського та рухатися прямо з Дністровської. Також буде новий пішохідний перехід через вулицю Василіянок,

Нова циклограма світлофору складатиметься з чотирьох фаз, і буде практично безконфліктною, що суттєво підвищить безпеку дорожнього руху на цьому перехресті, – також повідомляє Михайло Смушак. – Рух з усіх напрямків буде більш плавним і передбачуваним. Разом з тим, запроваджуючи таке рішення, ми розраховуємо збільшити пропускну здатність перехрестя за рахунок використання потенціалу вулиці Тарнавського. Відтак, плануємо відчутно розвантажити ділянку вулиці Василіянок в сторону до Вовчинецької та вулиці Галицької, спростивши тим самим рух приватного та громадського транспорту.

Окрім того, завдяки цьому рішенню планують врівноважити потоки заїзду на кільце на перехресті вулиць Вовчинецької-Привокзальної та Купчинського. Зараз воно, каже Смушак, дещо розсинхронізоване відсутністю постійного потоку транспорту з вулиці Купчинського.

Читайте: Пам’ятки втрачають обличчя. Що чекає колишній елітний район у Франківську (ФОТО)

За словами директора департаменту, зміни плануються не раніше середини весни.

Все треба робити в комплексі зі світлофором, а там потрібно ставити додаткові секції, – говорить Михайло Смушак. – Відповідно, треба одразу й перемалювати дорожню розмітку. Зараз це зробити неможливо, плануємо десь у квітні й травні.

Вулиця Тарнавського починається з Дністровської, неподалік Центрального ринку

Ні запаркуватися, ні пройти

Тарнавського – спокійна вуличка у районі вокзалу. Вона забудована одно- та двоповерховими будинками, яким переважно більше століття. Колись тут були панські маєтки, тепер багато кам’яниць руйнується, перебудовується – через що час від часу з’являється крик у мережі, а потім все стихає. Також тут розташовані Музей визвольної боротьби імені Степана Бандери, дитячий садок й обласна стоматологічна поліклініка.

Поки розмовляємо з мешканцями, інші перехожі зупиняються й долучаються до обурених.

Ця вулиця вузька, до неї примикають ще чотири паралельні, – каже мешканець вулиці Іван Благий. – Якщо рух зроблять двостороннім, тут не буде ні проїзду, ні виїзду. Ця вулиця взагалі не пристосована до такого. Крім того, нереально буде виїхати з двору чи заїхати.

За словами місцевої мешканки Марини Нагорняк, на вулиці й зараз часто трапляються аварії. Якщо рух буде двостороннім, стане ще небезпечніше.

Найкритичніша точка – перехрестя Тарнавського-Купчинського, тут часто бувають аварії, – говорить Марина Нагорняк. – Звичайно, буде дуже складно запаркуватися відвідувачам міської стоматологічної поліклініки, відвезти дітей у садок – бо двосторонній рух не передбачатиме паркування на узбіччі. Мені здається, у владних кабінетах, перш ніж давати дозволи на багатоповерхову забудову у прилеглих вулицях, повинні зважати на місткість доволі вузьких вулиць у Франківську.

Мешканці вважають, що зміни зруйнують спокійне життя вулиці

Натомість, за словами Михайла Смушака, місто керується загальними інтересами. Зараз є необхідність розвантажити Дністровську та Василіянок. А зробити це можна, за його словами, лише запустивши двосторонній рух по Тарнавського.

Усе нове критикують, поки люди не зрозуміють, що з цього буде позитив, – говорить Смушак. – Звичайно, мешканці цієї вулиці звикли тут паркуватися й вони незадоволені. Або ті, хто працює на ринку, й теж там паркується. Але ми повинні виходити з глобальніших інтересів міста.

Читайте: Лікарня шукає власника. Кому дістанеться чергова пам’ятка у Франківську (ФОТО)

Щоб не стало гірше

Франківський урбаніст, засновник архітектурного бюро Urban Progress Андрій Коман каже, що зміна схеми руху на Тарнавського – не така погана ідея. Враховуючи специфіку забудови Франківська, є небагато варіантів, як розвантажити головні вулиці.

Міста заходу України мають радіальну структуру, а не квартальну, – каже Андрій Коман. – У містах з квартальною забудовою весь трафік розподіляється більш-менш рівномірно на вуличні мережі. А радіальна структура – це коли декілька вулиць сходяться до центру, як промені сонця. У Франківську є з десяток вулиць, по яких рухається основна кількість трафіку: Галицька, Вовчинецька, Незалежності, Бандери, Коновальця, Чорновола, Мазепи. По цих вулицях сходиться весь трафік в історичний центр. Через це є дуже сильний дисбаланс між вулицями, які перевантажені, і тими, які майже не використовуються.

Тож один із варіантів розв’язання проблеми заторів – створити баланс уже існуючої дорожньої інфраструктури. Оскільки розширятись і будувати нові вулиці принаймні в центрі неможливо, треба задіювати вулиці, які мало завантажені.

Франківськ, вулиця Тарнавського, перехрестя Куп'янського
Найгірша ситуація, за словами мешканців, в кінці вулиці, на повороті на Куп’янського

Але головне – зробити це правильно, щоб не погіршити ситуацію.

Рух на Василіянок дуже складний, там поряд декілька світлофорів. І тут є ризик, – каже Андрій Коман. – Я вважаю, що змінювати рух по Тарнавського не можна без розробки транспортної моделі хоча б по Василіянок, починаючи з перехрестя Грушевського-Грюнвальдської й до перехрестя Галицької з Північним Бульваром. На цій ділянці потрібно повністю порахувати трафік і зробити на неї комп’ютерне моделювання, щоб зрозуміти, як ці зміни вплинуть на ситуацію.

Тим часом мешканці вулиці готові йти на громадські слухання й відстоювати свою думку.

Читайте: Компенсація за тепло. У Франківську виділять 100 млн доларів на індивідуальне опалення

Я вважаю, що це була помилка влади – будувати другий міст з Пасічної, паралельно до існуючого, – говорить мешканець вулиці Тарнавського Олександр Семенюк. – Відповідно, всі транспортні потоки з таких магістралей як Львів, Чернівці, Калуш виведені в тупик, до вулиці Промислової. Було багато варіантів збудувати міст з Пасічної в реальні транспортні розв’язки. І не руйнувати центральний квартал міста через вібрації, шум, неготовність дорожнього покриття.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.