Коронавірус не відступає, але багато українців таки готові ризикнути, щоб дістатися до пляжів і морських хвиль. Цьогоріч до звичних зборів додався ще ризик заразитися.
Для тих, хто не може всидіти вдома, – поради від Репортера, як зробити відпочинок якомога безпечнішим.
З тестами і страхуванням
Щоб поїхати на море в Україні, додаткових документів не треба. А от вирушаючи за кордон, треба підготуватися. Станом на вівторок, 21 липня, для українців відкриті 39 країн. Це Болгарія, Словенія, ОАЕ, Ірландія, Мальдіви, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Сент-Люсія, Пуерто-Ріко, Ліван, Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Хорватія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Сейшельські та Багамські острови.
Звісно, більшість екзотики із цього довгого списку пересічний українець навряд відвідає хоча б раз у житті, але у традиційні Болгарію, Туреччину, Єгипет, Чорногорію, Албанію та Хорватію турагенції вже продають тури на повну. Так само більшість агентств включають у тур страхування від COVID-19.
Деякі країни, наприклад, Туреччина, назвали страхування від коронавірусу обов’язковою умовою в’їзду. Міністр культури і туризму Туреччини Мехмет Ерсой презентував спеціальний страховий поліс для туристів на випадок інфікування COVID-19. Пакет на сім днів коштує 15, 19 та 23 євро й відповідно покриватиме витрати – 3, 5 та 7 тис євро. Його можна придбати одразу в аеропорту.
Вікінги живуть у Карпатах. Брати Хансени відкрили козячу ферму на Долинщині (ФОТО)
Також поліс можна оформити ще в Україні. Його роблять у більшості франківських страхових компаній. Наприклад, у USI за 200 грн можуть оформити страховку на рік, яка діє в усьому світі й покриває витрати на 10 тис євро. В компанії «Оранта» страховку на місяць оформляють за 370 грн. Вона покриває витрати на 30 тис євро.
Страхова компанія «Країна» робить комплексне страхування здоров’я, зокрема й від COVID-19. Наприклад, у Туреччину на два тижні така страховка коштуватиме 318 грн. У фірмі UNIQA страхування коштуватиме 22-30 грн на день, залежно від суми, яка покриватиме витрати на лікування недуги. Щоб оформити страховку, потрібні український та закордонний паспорти, а також ідентифікаційний код.
Деякі країни, наприклад Хорватія, вимагають для в’їзду показати негативний ПЛР-тест. Його можна зробити у приватних франківських клініках, наприклад «Медекс», «Діамеб», «Пріма мед». Ціна – 800-1000 грн.
Також, за інформацією пресслужби ДП «Аерорух», лабораторії для ПЛР-тестування туристів є в аеропортах Бориспіль, Харків і Львів, Ними, зокрема, можуть скористатися туристи, які прибувають із країн, що належать до «червоної зони», і не хочуть сидіти на самоізоляції 14 днів. Результати готують переважно протягом доби. Але вартість тесту в Борисполі та Львові – 1500 грн, у Харкові – від 1800 до 2100 (залежно від пори доби).
Зі своїм милом у купе
Де б не був відпочинок – за кордоном чи вдома – від ризику заразитися нікуди не дінешся. Добре тим, хто поїде до моря на власному автомобілі, решті доведеться добиратися поїздом чи літаком.
За словами терапевтки франківської поліклініки № 5 Анастасії Слюсарчин, якщо все ж довелося їхати потягом, краще взяти купе. Але, в будь-якому разі, треба подбати про безпеку.
Про діда Иванчика, який у Верховині понад 60 років воду продає (ФОТО)
«Треба мати з собою антисептик, бути у масці, міняти її кожні дві-три години. Так, це важко, але потрібно, – каже Анастасія Слюсарчин. – Краще взяти своє мило, не користуватися тим, що в поїзді. Також варто мати з собою щось, щоб постелити на постіль. Бо її хоч і перуть, але невідомо, чи дезінфікують. Їжу можна брати з собою в лотках, але таку, щоб не псувалася і не набирати багато. Аби не приїхати на море з отруєнням».
Літак, за словами лікарки, теж не є безпечним – через скупчення народу. В аеропорту, крім маски, добре мати одноразові рукавички, щоб не торкатися поверхонь руками. Діставшись до свого місця в літаку, пасажир може їх зняти, а згодом викинути.
На пляжі теж бажано тримати дистанцію з іншими відпочивальниками – 1,5-2 м.
«Якщо використовуєте шезлонги, на них краще постелити свій рушник. Також треба намагатися все обробити антисептиком – як після когось, так і після себе, – говорить Анастасія Слюсарчин. – Для дітей варто брати свої іграшки, але лиш такі, що можна помити».
Їжу на пляжі купувати не можна, краще вже взяти з собою. Якщо відпочиваєте в готелі, то краще відвідувати басейн на вулиці, ніж закритий. А якщо є сумніви, чи кімнату добре прибрали після попередніх відпочивальників, то самостійно обробити основні місця антисептиком.
Не варто забувати, що, крім коронавірусу, є й інші хвороби. Наприклад, отруєння морепродуктами чи екзотичною їжею.
«Також не треба переїдати, через те, що «все включено». Усі, особливо старші люди, повинні мати з собою таблетки з запасом, наприклад, від тиску чи інших хронічних захворювань, – говорить лікарка. – І не забувати про сонцезахисний крем. Від опіку температура може піднятися до 38-40 градусів. Від сонячного удару треба мати головний убір, а одяг – з натуральної тканини: льон, бавовна. І більше пити води чи компотів».
Спеціальних імуностимуляторів перед поїздкою на відпочинок, за словами лікарки, пити не треба – вони не дуже допоможуть від зараження коронавірусом.
Коли у Франківську відкриють витверезник і чому це буде не він (ФОТО)
«Головне – не їхати відпочивати з симптомами ГРВІ, закладеністю носа, першінням у горлі, – каже Анастасія Слюсарчин. – Тим більше – якщо контактували з хворими на COVID-19. Навіть якщо немає симптомів, це не означає, що ви не заразилися. У нас багато випадків, коли люди хворіють безсимптомно, а мають позитивний ПЛР-тест».
Авторка: Ольга Романська
Матеріал опублікований в рамках проєкту “Інформ-щеплення”.
Comments are closed.