Люди Статті

Мер Калуша Андрій Найда – “людина тижня” за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає міського голову Калуської об’єднаної громади – за прецедент. Андрій Найда вирішив скласти свої повноваження та повернутися працювати на Калуський трубний завод. Але депутати відмовились відправляти його у відставку.

Різне було в Україні. Святослав Вакарчук аж двічі примудрився втекти з нардепів і то останнього разу кинув там партію, яку сам і створив. Нині той «Голос» найбільше відзначився лише розколом. Геннадій Кернес у лежачому стані став мером Харкова й потім ще керував містом майже з того світу. Але щоб живий і зовні здоровий міський голова раптом відмовився від посади – такого інтернет не пригадує.

Отже, міським головою Калуської міської об’єднаної територіальної громади Андрій Найда став у жовтні минулого року. Тоді на місцевих виборах, балотуючись від ВО «Свобода», він отримав 45,07 % (11 155) голосів. Його основним опонентом був Ігор Насалик, який набрав 36,06 % (8 924). До того Найда був депутатом Калуської міськ­ради та очолював місцевий трубний завод.

Читайте також: Юлія Таринська – “людина тижня” за версією “Репортера”

Андрій Найда написав заяву про складання повноважень міського голови ще у вівторок, 22 червня. Того ж дня заяву зареєстрували у виконкомі міської ради.

Своє рішення мер Калуша особливо не коментував. Сказав лише, що звільняється через стан здоров’я. «Жодного політичного тиску не було, це було суто моє рішення. Заява є, проєкт рішення вже зареєстрований», – повідомив він.

24 червня на сесії той проєкт рішення зачитував секретар міськради ради Віктор Гільтайчук. Документом пропонувалося взяти заяву міського голови до відома, звільнити Найду із займаної посади та вивести його із складу виконкому.

Читайте: Дитина, яка вижила – людина тижня за версією “Репортера”

Депутатів заява Андрія Найди спантеличила. Ірина Очкур навіть назвала її неординарною та унікальною для української політики. «Здоров’я і життя людини є найбільшою цінністю і це хтось не може вирішувати замість вас. Ви почали хороші нові починання, відкритість, доступність. Пропонуємо лікарняний, відпустку і повертайтеся до громади. Фракція «Європейської солідарності» закликає колег утримуватися», – звернулася Очкур до колег.

В результаті за відставку Найди проголосували лише шість депутатів, один був проти, 17 не голосували, шестеро утримались. Тож поки що Калуська громада залишається з міським головою. Втім, якщо Найда наполягатиме, до відставки можуть повернутися на наступній сесії.

Наразі ситуація виглядає доволі дивно. Андрій Найда без зайвого галасу повернувся до роботи та чемно виконує свої обов’язки. У Калуші кажуть, нинішній мер – людина порядна й відповідальна. На хворого він теж не виглядає, але тут не нам судити. Хоча проситися з посади мера назад на трубний завод за станом здоров’я – це як? Завод явно теж не санаторій, або робота, або шпиталь, отже…

Отже, нічого не зрозуміло. Був тиск, не було тиску, хто тиснув і що хотів? Невже Андрій Найда не знав, що крісло міського голови не надто зручне для людей з тонкою шкірою? Ну, йому здоров’я та мудрості, а калуським депутатам – здорового глузду. Якщо мер хороший, то йому треба допомогти. Якщо поганий або слабак – ну, то відпустіть людину хоч бульбу сапати. Все краще буде.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.