Люди Статті

Краса буває різна. Як не помилитися з вибором косметолога у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Косметологія популярна давно. Нині з’являються нові послуги, препарати та способи покращення зовнішності. Однак у цьому всьому пацієнту важливо не втратити здорового ґлузду. Про таке нечасто говорять, але косметолог, окрім краси, може додати й серйозних проблем зі здоров’ям.

Про нюанси цієї сфери Репортеру розповіла франківчанка Антоніна Глазепа, дерматовенеролог, косметолог, сертифікований тренер міжнародної компанії Hyalual.

Антоніно, як людині точно визначити, чи треба їй змінити щось у зовнішності?

Я завжди кажу, що треба оцінювати себе зранку. Якщо після пробудження вам в собі усе подобається, то щось міняти немає сенсу. Тут справа у сприйнятті самого себе.

Буває, приходить людина і просить прибрати зморшки під очима, а я бачу, що в неї запущене акне. Але це її абсолютно не турбує, вона звикла так жити і єдине що в собі не подобається, – зморшки. У мене є пацієнтка, яка любить свій ніс з горбинкою, хоча, як правило, дівчата хочуть того позбутися. А вона вважає це своєю родзинкою.

Ваш наймолодший і найстарший пацієнт?

12 і 68 років. Дітей приводили батьки з проблемою акне, закритими чи відкритими комедонами. До слова, нині ця хвороба відчутно постаршала. Так, у мене була пацієнтка, яка страждала від так званих «підліткових прищів» у 48 років. А найстаршою пацієнткою була 68-річна жінка. В цьому віці у неї з’явився час і бажання, тож вона вперше звернулась до косметологів.

Які наслідки втручання можуть бути найгіршими?

Можливий некроз – відмирання тканин шкіри. У світі було кілька випадків, коли людина осліпла після корекції носа. Це стається внаслідок того, що лікар потрапляє в судину і препаратом блокує кровопостачання сітківки, а вона тоді живе лише годину. Тому лікар мусить знати симптоми та вміти надати допомогу. В цій ситуації протягом години потрібно встигнути вколоти гіалуронідазу – препарат, який розщеплює гіалуронову кислоту й кровопостачання відновлюється. Те, чого нас вчать по анатомічному атласі, на практиці не завжди правда, бо всі ми індивідуальні, й розміщення судин чи артерій теж відрізняється від того, що «пише книжка».

«Думала, що дуже довго лечу». Як франківчанка вижила після падіння з висоти

А взагалі є найбезпечніший інструмент – канюля (трубка з тупим кінцем, призначена для введення в організм різних речовин – авт.). Аби вберегтись від поганих наслідків, її варто просто використовувати й не економити. На вагах стоїть ваше здоров’я і додаткових 250 грн. Думаю, вибір очевидний.

Ще є попит на великі губи?

Так, є жінки, які хочуть мати великі «качині» губи. У мене є пацієнтка, яка каже, що губи пора знову збільшувати, коли їй перестають робити зауваження про те, які вони великі. У кожного своє розуміння краси й не потрібно когось за це засуджувати. Завжди потрібно робити так, як вам комфортно.

Після уколів в губи справді можуть утворитися грудки?

Зараз тренд – розсмоктувати препарат в губах. Жінки, які багато років поспіль збільшують губи, стикаються з грудками, а також з «гіалуроновими вусами». Це тому, що вони не чекають, коли гіалуронка в губах повністю розсмокчеться, а це рік-півтора. Адже через пів року 50 % об’єму зникає, і жінки звертаються знову, щоб зберегти первинний результат. Таким чином відбувається накладання, гель скочується у грудки.

Часто просять зробити – як на фото?

Так, буває, люди орієнтуються на лідерів думок, блогерів, не враховують свої риси обличчя. Але, на мою думку, тут справа у віці, в зрілості. Молодші хочуть бути схожими на тих, хто зараз в тренді, а старші частіше намагаються знайти гармонію саме зі своїми смаками.

Наприклад, була мода на «кути Джолі». На фото це виглядає красиво, але ж ніхто не думає про жувальні м’язи, які розминають введений гель? Він розсмоктується за рік-півтора, а чіткого кута не видно вже через три місяці. Коли питають, чи я таке роблю, кажу: «Так, але не надовго». Те, що ви бачите на комусь, не обов’язково пасуватиме вам.

Чоловіки приходять?

Вони звертаються з різними дерматологічними проблемами або за омолодженням. Як правило, чоловіків турбують зморшки навколо очей та в зоні міжбрів’я. Також скаржаться на сильні зміни у зоні чола. Але вони приходять вже надто пізно, і звичайні уколи ботоксу для розслаблення не сильно покращать ситуацію. Помічаю, що коли кажу «перший етап», то чоловіки часто дуже напружуються. Вони, напевно думають, що все прибрати можна дуже швидко та легко.

До слова, ботулінотерапія, окрім того, що блокує активну роботу м’язів та попереджає утворення зморшок, допомагає побороти головні болі, а іноді навіть вилікувати мігрені. Це доведено, воно справді працює.

Інтимна косметологія – це новий вид модного тренду?

Абсолютно ні, це про комфорт і догляд за собою. Про це не прийнято говорити, але жінки часто стикаються з різними інтимними проблемами. Найчастіше – після пологів або в період менопаузи. Сухість шкіри, слизових, все це трапляється дуже часто.

Зараз і жінки, і чоловіки є активними у сексуальному плані. Хто сказав, що після 50 років статеве життя закінчується? Але про вікові зміни говорити не прийнято, іноді вони такі, що заважають. З розвитком технологій більшість можна покращити або й виправити повністю. То чому соромитись або ж відкладати на потім?

Як не помилитися з вибором косметолога?

Важлива освіта. Є косметик – косметолог без медичної освіти, який має право проводити неінвазивні процедури. Людина з середньою медичною освітою, за законом, може робити малоінвазивні процедури (чистки, біоревітаізацію, мезотерапію), коли проколи не глибокі й серйозно нашкодити людині справді важко. А от контурну пластику, лазерну та ботулінотерапцію, коли відбувається серйозне пошкод­ження шкірних покривів, має право робити лише фахівець з вищою медичною освітою.

Це необхідно, тому що лікар знає про можливі наслідки, вміє помічати зміни на початкових стадіях, коли ще можна виправити наслідки невдалого втручання.

Як вдома правильно доглядати за шкірою?

Для початку потрібно добре підібрати засоби для типу вашої шкіри. Розпочніть з очищення обличчя, для цього підійдуть пінки й гелі. Промокуємо лице, у жодному разі не тремо, а потім використовуємо тонік. Або ж пропускаємо його та наносимо крем, але на трохи вогке лице. Міцелярну воду, молочко чи гідрофільну олію обов’язково потрібно змивати.

Авторка: Тетяна Колибаб’юк

Лікар, що шукає істину. Патологоанатом Володимир Василик не з чуток знає «внутрішній світ» людини

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.