Люди Політика Статті

Івано-Франківська обласна ТВК – люди тижня за версією газети “Репортер”

Google+PinterestLinkedInTumblr
Цього разу «Репортер» відзначає франківську обласну територіальну виборчу комісію. Її у повному складі розпустили за тиждень до виборів, і для Прикарпаття це прецедент.

У понеділок, 19 жовтня, під час засідання, Центральна виборча комісія припинила діяльність Івано-Франківської ТВК. Причина – обласна комісія не встигла виготовити інформаційні плакати та буклети місцевих партій. На думку ЦВК, це порушує права і партій, і виборців. Івано-Франківська обласна ТВК

 

За словами голови Івано-Франківської обласної організації Комітету виборців України Максима Лисюка, раніше вже були випадки, коли замінювали членів ТВК на Прикарпатті. Але щоб за тиждень до виборів розпустили всю територіальну комісію, такого не пригадує. Втім, виглядає, що конфлікт тривав якийсь час і причина його – у грошах.

«Наскільки я зрозумів, ТВК розпустили, бо 15 жовт­ня вони скасували свою постанову про друк інформаційних матеріалів, – говорить Максим Лисюк. – А все через те, що була затримка з фінансуванням. 17 жовтня ЦВК звернулася з проханням забезпечити вимогу Виборчого кодексу і таки на­друкувати інформаційні бюлетені. У понеділок обласна комісія направила лист центральній. Зміст його невідомий, але, судячи з реакції ЦВК, напевно, вони повідомили, що не мають можливості надрукувати інформаційні матеріали».

Виборчий процес фінансується з державного бюджету, тож гроші не дали з Києва. Напевно, через затримки з фінансами комісія й запізнилася з замовленням плакатів і буклетів.

Читайте також: Гірський рятувальник Василь Фіцак став “людиною тижня” (ФОТО)

«Наприклад, Львівська, Одеська області опублікували в системі Прозорро намір про виготовлення плакатів. Івано-Франківської виборчої комісії я там не бачив, – каже Лисюк. – Скоріш за все, вони й не оприлюднювали, хто буде друкувати плакати. А згідно з законом про публічні закупівлі, після публікації наміру має ще пройти шість днів на оскарження. Після цього укладають договір на друк. Напевно, наша ТВК не встигла цього зробити».

Голова Івано-Франківської територіальної ТВК Анатолій Дронь так і не вийшов на зв’язок з журналістами, хоч «Репортер» доклав усіх зусиль. Тож, очевидно, що ситуація трохи заплутана.

Тепер мали обрати нову ТВК. Політичні партії могли подати кандидатури до нового складу до 15:00 вівторка, 20 жовтня. Того ж дня ввечері ЦВК сформувала новий склад Івано-Франківської обласної ТВК. І новій комісії дали завдання «невідкладно забезпечити виготовлення відповідних інформаційних плакатів та буклетів».

Тим часом як повідомили у Громадянській мережі «ОПОРА», поки не затвердили новий склад ТВК, поліція взяла виборчі бюлетені під посилену охорону. Івано-Франківська обласна ТВК

Читайте: Супербабуся Галина Плотницька стала людиною тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

«Обласна комісія отримала виборчі бюлетені від виробника 18 жовтня і розпочала їх видачу 19-го, – каже координатор «ОПОРИ» в області Богдан Морикіт. – Частину вже видали, а частина зараз у залі ТВК. За Виборчим кодексом і календарним планом ЦВК вони мали отримати матеріали 15 жовтня, а 18-го вже закінчити видачу».

Отже, ситуація дивна: грошей не дали, але просили зробити, а як не зробили, то розпустили. Та, враховуючи, що франківська ТВК мовчить, там теж не все було чисто. Тепер треба, щоб нова комісія справилася з терміновим завданням і все надрукувала.

Багато говорять про те, що нині вибори під загрозою. Але, звісно, їх у нас не відмінять, бо це страшний шкандаль, і виборець усі ці пертурбації мав глибоко в носі. Аби лиш сильного дощу не було, бо після церкви в жовтні українцю шлях один – на виборчі дільниці.

Додамо, що у вівторок, 20 жовтня на засіданні ЦВК сформували новий склад Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.