Люди Статті

Супербабуся Галина Плотницька стала людиною тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає франківську активістку Галину Плотницьку, а разом з нею і всіх пенсіонерів-фрілансерів, які стали частиною проєкту «Вдома у Ба і Ді».

Вони не просто полегшують життя батькам малих франківців, а й розвиваються самі, пише Репортер. людиною тижня

Минулого тижня в місті відкрили особ­ливу дитячу кімнату «Вдома у Ба і Ді». Особ­лива вона тим, що малечу там пильнують не звичайні няні, а справжні бабусі й дідусі. Ініціатива належить Галині Плотницькій. Жінка розповідає, що почалося все з бажання допомогти людям, які хочуть залишити на когось свою дитину. А ще хотілося допомогти пенсіонерам, які не мають заняття, але життя не закінчилось, і вони хочуть розвиватися.

«У голові я уявляла це як платформу, де будуть надаватися послуги, замовниками яких стануть батьки або діти, а виконавцями – бабусі й дідусі», – каже Галина Плотницька.

Сама ж пані Галина перед тим, як взятися за реалізацію ідеї, пройшла навчання в акселераторі SELab із соціального підприємництва, закінчила ІТ-курси для людей віком від 45 років від ГО «Інша освіта», слухала різні майстер-класи психологів, ходила на лекції. Далі створила громадську організацію, написала проєкт і отримала грант від Urban Space 100 на його реалізацію.

Так і з’явилася можливість замовити для дитини бабусю чи дідуся, які виконують роль нянь. Вартість послуги – 50 гривень за годину. До послуги входить: відвести чи забрати дитину з садка, школи, погуляти, погратися, відвести на гурток, нагодувати. Усе те саме, що робить звичайна няня. Вік дітей різний – від 4 до 10 років. людиною тижня

А у розпал карантину в Галини Плотницької з’явилася ідея створити при великих підприємствах дитячі кімнати, аби бабусі-няні доглядали дітей працівників, які не мають де їх залишити. Втім, поки готувалися – дитсадки та школи відкрились. Але сама ідея знайшла нове втілення у громадському просторі «Вдома».

«Мамі потрібно піти у справах, будь ласка, вона може привести дитину на кілька годин, – говорить Галина Плотницька. – Якщо дитина вчиться у початковій школі й між гуртками та закінченням уроків є час, а додому йти далеко, то в нас є чергова бабуся. Вона по дзвінку може прийти до школи й забрати дитину сюди. І потім ця ж бабуся може дитину відвести на гурток, а мама, вже повернувшись з роботи, забере її».

Працюють з дітьми бабусі та дідусі, які пройшли спеціальні навчання у школі фрілансерів. У кожної няні – свій підхід до розваг, але малеча з ними точно не нудьгуватиме. Наразі дитяча кімната працює з 9.00 до 18.00, а вартують послуги – 20-25 гривень за годину.

Дбають у просторі «Ба і Ді» і про безпеку. Там є маски, рукавички, антисептики й безконтактний термометр. Переконують, що карантинних вимог дотримуються суворо, а всім няням обіцяють зробити ПЛР-тести. А ще запрошують у свій колектив колишніх педіатрів і медсестер.

«У нас є медики, але вони працювали з дорослими людьми, – каже Галина Плотницька. – А ми б хотіли, щоб це були ті люди, які з першого погляду можуть визначити, чи все добре з дитиною, та швидко зорієнтуватися, як їй допомогти».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.