Людиною тижня в Репортері далеко не завжди стають ті, хто зробив щось позитивне.
Цього разу редакція просто не може забути про вандалів, які знову наробили збитків у центрі Франківська та збурили соцмережі.
Про те, що на Вічевому майдані зламали фотозону, у суботу, 12 січня, повідомив міський голова Руслан Марцінків.
Це була фотозона на Вічевому майдані, яку підготували учні нашого будівельного ліцею. Сьогодні її забрали ремонтувати, адже вчора вона комусь «заважала, – написав мер на своїй сторінці у Facebook.
У вівторок, 15 грудня, на оперативній нараді директор міського департаменту освіти і науки Ігор Максимчук звернувся до поліції та муніципалів з проханням покарати винних.
Так, фотозони не антивандальні. Але їх зробили дитячі руки, – каже Максимчук. – Хочу до всіх звернутися, щоб цінували дитячу працю. Ми розташували фотозону в центральній частині міста. Хтось просто повісився на неї і переламав наполовину.
Також, невідомі вночі відтягли сани – ще одну фотозону біля ялинки. Як каже, Максимчук, сани важать десь 300 кг, тож навряд це зробили діти.
За словами Юрія Титоренка, заступника директора КП «Муніципальна інспекція «Добродій», святкові об’єкти розміщені не в зоні огляду камер. А муніципали, які патрулюють центр, слідкувати за всім не встигають.
Також у ніч з неділі на понеділок, 14 грудня, директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації» Руслана Василюк повідомила про черговий вандалізм у парку. На камерах спостереження видно, як троє хлопців у каптурах від худі перелізли через огорожу на клумбу. Один з них осідлав живу скульптуру слоненяти. Крім того, за словами Руслани Василюк, вночі хулігани зламали огорожу сакури і дві таблички на «собачих вбиральнях».
Зранку в понеділок ми побачили, що на алеї сакур лежить зламана огорожа і трохи зігнуте дерево. На камерах побачили трьох хлопців, які ламали огорожу і копали те, що траплялося на шляху, – розповідає Руслана Василюк. – Потім побачили, як вони прочитали табличку, що на каркаси слонів не можна вилазити, і вирішили зробити навпаки. Слони під вагою людини прогинаються, ламаються гілочки.
За словами директорки парку, зараз цією справою займається поліція.
Вандалізм у міському парку – не нова історія. Тут крали троянди з клумб, на міському озері ламали світильники, ламали ковану скульптуру павича. У грудні минулого року тривала ціла епопея зі скульптурою динозавра у парку, авторства Костянтина Дідорака. Її потрощили майже відразу після встановлення.
Спочатку група з чотирьох осіб витворяли чудеса з бідним Тірексом: вискакували з розгону, висіли на щелепі, стукали по зубах, лазили з усіх боків. Потім прийшла молода пара. Хлопець так смикав за лапу, що вся конструкція ходила. За кілька разів він таки доламав її, – писала тоді Василюк у соцмережі.
Через кілька тижнів група нетверезих військових у камуфляжі почали ламати динозавра. Їх затримали, передали військовій комендатурі. Пізніше знову молодь відламала лапу багатостраждальній скульптурі. Поліції вдалося ідентифікувати одну винуватицю – студентку медичного коледжу.
Недавно лапу динозавра знову відбили, поліція знайшла винуватців – двох хлопчиків, на них склали протокол. Так само, завдяки відео з камер, поліція затримала двох 18-річних хлопців, які розхитували скульптуру павича, на них склали протокол, справу передали до суду.
За словами Руслани Василюк, ситуацію значно покращило б патрулювання в парку.
Ми звертаємося до патрульної поліції з проханням патрулювання у той період, коли немає викликів. І щоб вночі проходили по парку. Бо зазвичай такі речі роблять вночі, – каже Василюк.
У світі з вандалізмом борються великими штрафами та ув’язненням за особливо серйозні випадки. Все ж, у нас найчастіше клумби й скульптури руйнують не злочинці-рецидивісти, а діти чи молодь, яка вважає, що нічого погано не станеться, якщо залізти ногами на квіти або просто щось зламати. Напевно, для когось це весело.
Виглядає, що виховувати треба батьків, і то грошима.
Comments are closed.