Спорт

Євген Марусяк встановив новий рекорд на Кубку світу зі стрибків з трампліна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

24-річний стрибун з трампліна Євген Марусяк оновив ще один національний рекорд на рівні Кубка світу. На етапі серії RawAir, що триває в норвезькому Вікерсунді та проходить на польотному трампліні, представник Івано-Франківщини фінішував 11-м – це найкращий результат в історії України.

Марусяк у кваліфікаційному раунді, що відбувся в п’ятницю, встановив рекорд за дальністю польоту – стрибок на 223 метри, повідомляє Суспільне.

Марусяк, рекорд

Завдяки цьому він показав 12-й результат у відборі, а змагання мали продовжитися у суботу. Утім, вони були перенесені через штормове попередження у Вікерсунді на неділю – і згідно зі змінами у розкладі складалися з одного раунду, а не двох, як зазвичай.

У цьому єдиному фінальному раунді вітер також впливав на стрибки учасників, далеко не всі змогли впоратися з умовами. Євгену, який в суботу відсвяткував 24-річчя, – це вдалося.

Євген виконав стрибок на 216.5 метрів, другий найбільш дальній в історії України. При цьому Євген отримав велику компенсацію за вітер і набрав в сумі 215.4 бали.

З сорока стрибунів з трампліна, що змагалися у цьому етапі, далі полетіли тільки 11 учасників. Але при цьому не всі виконували свої спроби у схожих вітрових умовах. Тож у підсумку Євген Марусяк показав 11-й результат у фінішному протоколі. А переможцем етапу став Штефан Крафт, який виконав стрибок на 244.5 бали.

Найкращі результати Кубка світу в історії України: топ-5

  • 11. Євген Марусяк (березень 2024, Вікерсунд, польотний трамплін)
  • 18. Євген Марусяк (квітень 2023, Планіца, польотний трамплін)
  • 21. Віталій Шумбарець (січень 2010, Саппоро, великий)
  • 22. Євген Марусяк (лютий 2024, Оберстдорф, польотний)
  • 25. Євген Марусяк (березень 2024, Тронгейм, великий)
  • 25. Віталій Шумбарець (березень 2009, Планіца, польотний)

Стрибок на 216.5 метрів у виконанні Марусяка — другий найкращий в історії України. Найкращий результат належить тому ж таки Марусяку — у кваліфікації Вікерсунду він стрибнув на 223 метри.

Читайте: Франківський університет зайняв 12 місце у рейтингу за результатами перемог у наукових конкурсах

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.