По завершенню чемпіонату СРСР серед команд Першої ліги восени 1980 року, керівництво Івано-Франківська та області вирішило передати команду «Спартак», якою в попередні роки опікувався обласний комітет профспілок і товариство «Спартак», у структуру спортивного клубу «Кристал» від заводу «Позитрон». Тоді ще доволі успішно виступала жіноча гандбольна команда «Кристал».
Отже, «Спартак» став «Прикарпаттям» і тепер мав представляти товариство «Зеніт», до якого входили спортивні колективи кількох галузей військово-промислового комплексу.
Свої перші офіційні матчі «Прикарпаття» провело наприкінці лютого 1981 року. В рамках групового етапу Кубка СРСР команда на Закарпатті боролася за дві перепустки до 1/8 фіналу — з київським «Динамо», «Кайратом», «Ністру», «Карпатами» та гродненським «Неманом».
Одна з перших фотографій футбольної команди «Прикарпаття». 1981 рік
У першому матчі «Прикарпаття» зустрілося з представником Вищої союзної ліги — алма-атинським «Кайратом». На жаль, на 67 хвилині франківці пропустили гол, забити не змогли і програли 0:1. Як виявилося потім, для прикарпатців це був єдиний пропущений м’яч у груповому турнірі. Ворота команди тоді захищав Тарас Белей.
Через три дні, 23 лютого, на ужгородському стадіоні «Авангард», у присутності 8000 глядачів, франківці зустрілися з київським «Динамо» на чолі з Валерієм Лобановським. Тоді ж прихильники футболу вперше змогли бачити матч за участі «Прикарпаття» з екранів телевізорів.
Неймовірна гра у воротах Тараса Белея дозволила команді з Івано-Франківська здобути нічию з іменитим суперником. До того, теж у рамках Кубка СРСР, двічі перемагали кияни, при чому з одним рахунком — 2:0.
Далі «Прикарпаття» зіграло дві «сухих» нічиї — з кишинівським «Ністру» та львівськими «Карпатами» — а між ними перемогло білоруський «Неман» — 1:0. Переможний гол забив Микола Пристай, який пізніше стане найкращим бомбардиром команди «Спартак/Прикарпаття» в її історії.
У підсумку франківці зайняли четверте місце, маючи в активі 5 очок. «Кайрат» закінчив другим — 6 очок, а першим було київське «Динамо», яке тоді перемогло всіх… крім «Прикарпаття».
Володимир Омом
Comments are closed.