«Ураган» – у фіналі!

Після того, як у чвертьфіналі плей-офф чемпіонату України «Ураган» здолав опір львівського «ТВД», йому дістався «Єнакієвець». Ця команда для франківців завжди була незручним суперником. Особливо важко грати з ними в гостях, адже у спорткомплексі «Шахтар» дуже неякісне покриття. Тож цього разу перед виїздом на Донеччину «Ураган» тренувався у спорткомплексі університету нафти і газу, аби хоч трохи підготувати себе до гри на чужому паркеті.

Незважаючи на таку спецпідготовку, виїзд до Єнакієвого став невдалим. У першому матчі, 13 травня, іванофранківці почувалися дуже впевнено, і навіть провели швидкий гол на третій хвилині, відзначився Валентин Цвєлих. Але потім господарі зрів­няли рахунок і вийшли вперед. «Ураган» відігрався вже у другому таймі, на 28 хвилині забив Сержао. Нічия 2:2 протрималась до кінця основного часу, а пенальті були успішнішими для «Єнакієвця» (6:5), який і повів у серії – 1:0.

У другому матчі, який відбувався наступного дня, «Ураган» уже на п’ятій хвилині «горів» 2:0 після голу Мірошника та реалізованого пенальті Сільченка. Під завісу тайму відрив у рахунку до трьох м’ячів довів Турчак, а після перерви, на 25 хвилині Мірошник оформив дубль – 4:0. Потім «ураганівці» таки двічі забили, відзначилися Ренатіньо і Максим Павлюк. Але – 4:2, 2:0 у серії, сум глибокий.

Бородані починають і виграють

Після двох домашніх матчів «Єнакієвцю» достатньо було лише раз перемогти в Івано-Франківську. Натомість для «Урагану» кожна помилка могла стати фатальною в серії. Ситуація нагадувала чвертьфінал із «ТВД», коли львів’яни виграли перший матч у Франківську й повели в серії 2:1. Протистояння обіцяло бути цікавим. Очікування виправдались.

Ще перед вояжем до Єнакієвого всі івано-франківські футболісти, крім Романа Ярого та Петра Шотурми, перестали голитися. Тож 20 травня на рідний паркет майже всі «ураганівці» вийшли бороданями.

Не відкладаючи справу в довгий ящик, господарі взялися атакувати. Вже на першій хвилині рахунок відкрив Валентин Цвєлих. Подвоїв перевагу Євген Валенко – на 10-й. За рахунку 2:0 команди пішли відпочивати. А після перерви «Ураган» отримав холодний душ: Нестерук і Чуднов на другій хвилині тайму зрівняли рахунок. Далі за справу взявся Сержао. На 28 хвилині після пасу від Петра Шотурми він одним дотиком переправив м’яч у сітку – 3:2. За три хвилини гості знову зрівняли рахунок. Але останнє слово було таки за господарями – Сержао вколотив у ворота суперника ще два голи. 5:3. Уже легше.

Назавтра становище «Урагану» ускладнилось відсутністю Біро Жаде, який напередодні отримав жовту картку та мусив пропустити гру. Цього разу більшість подій теж припали на другий тайм. На перерву команди пішли за мінімальної переваги «Єнакієвця» 0:1. А потім «Ураган» ринувся в атаку. Валенко зрівняв рахунок, Цвєлих і Ренатіньо довели відрив до двох м’ячів, «Єнакієвець» відповів одним – 3:2. Знову перемога, в серії – 2:2. Ще крок.

Вирішальний бій

У неділю, 22 травня, команди вийшли на вирішальний матч. Головним героєм дня був Біро Жаде, який оформив хет-трик.

«Урагану» зусиллями Андрія Сімки вдалося провести швидкий гол на другій хвилині. Трохи пізніше Цвєлих ефектно пробив у дев’ятку – 2:0. За чотири хвилини до перерви з дальньої дистанції забив Біро Жаде, але під завісу тайму гості розпечатали й ворота Ципуна – 3:1.

На початку другого тайму «Єнакієвець» скоротив відставання до одного м’яча – 3:2. Після цього глядачі побачили драматич­ний момент, коли м’яч влучив у руку одному з єнакіївських футболістів і суддя призначив шестиметровий удар – на майдан­чику почалась така штовханина, що мусила втрутитись охорона. Пенальті реалізував Сержао – 4:2, але вже незабаром гостям вдалося знову скоротити відрив – 4:3. Перевага «Урагану» була дуже хиткою, а над суперниками нависла загроза шостого фолу. Напруження на майданчику зашкалювало.

Та нарешті переломний гол після шикарного пасу від Ренатіньо забив Біро Жаде – 5:3, а за кілька хвилин він же оформив хет-трик.

За 17 секунд до фінальної сирени судді призначили пенальті у ворота «Урагану». Хурсов пробив Ципуна лише з добивання – 6:4. Все. «Ураган» – у фіналі.

Варто зазначити, що три дні плей-офф у Івано-Франківську виявилися дуже видовищними. Глядачі побачили 23 голи, десять з яких були забиті у неділю.

Фінал під знаком дербі

В іншій півфінальній серії львівська «Енергія-Тайм» впоралася з харківським «Локомотивом» лише за чотири матчі. У перших двох у Харкові перемагали обидва суперники (2:2 (пен. 4:5) та 6:1), а у Львові сильнішими були господарі, які двічі перемогли з однаковим рахунком 2:1. Тож за бронзові медалі чемпіонату посперечаються «Локомотив» та «Єнакієвець».

А на «Ураган» у фіналі чекає протистояння із принциповим суперником – львівською «Енер­гією-Таймом». Вже зараз можна сказати, що нинішній склад івано-франківської команди вписав свої імена в історію клубу, адже «Ураган» вперше увійшов у призери чемпіонату України.

Вирішальна серія плей-офф почнеться в Івано-Франківську 28-29 травня. Приходьте, не пошкодуєте.