Спорт

Школярі визначили найсильніших. У Франківську фінішував масштабний турнір з футзалу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 21 березня, на шкільному турнірі на Кубок міського голови та НФК «Ураган» в Івано-Франківську відбулися фінальні матчі та церемонія нагородження.

Шкільні змагання з футзалу в місті провели вже вшосте. За роки існування турнір двічі перейменували, змінювали його регламент, а також розширили на всю Івано-Франківську область.

Сезон 2016/2017 відбувся під назвою «Кубок міського голови та НФК «Ураган», а переможці визначались у трьох лігах — Золотій, Срібній та Бронзовій. Загалом на старт змагань у Франківську вийшли 24 команди. Призовий фонд двох вищих дивізіонів (80 і 25 тис грн відповідно) забезпечила міськрада, а 15 тис грн для «бронзових» змагань надав Укрексімбанк.

У головному матчі Золотої ліги зійшлися старі знайомі — ЗШ №10 і СШ №1. Ці команди вже розігрували кубок минулого сезону, а також Суперкубок-2016. Обидва рази сильнішими були учні школи № 10.

Фінальний матч виявився дуже напруженим. Команди обмінювались голами, і до останніх секунд доля гри була під питанням. Але в результаті свій клас підтвердила школа №10, яка перемогла з рахунком 3:2.

Як зазначає наставник чемпіонів Михайло Данчук, турніром вони дуже задоволені, адже не програли жодної гри за весь розіграш.

«Ми розуміли, що виграти змагання вдруге поспіль буде дуже важко, адже і суперник на нас налаштовувався особливо. Але ставили за мету виграти, бо ж навіщо працювати, якщо не бажати перемоги?» — говорить Данчук.

За словами тренера, рівень змагань зріс. «Якщо раніше можна було виграти турнір із командою, в якій один-два гравці займаються футболом чи футзалом, то сьогодні цього замало. Потрібно, щоб уся команда разом із запасними тренувалась у секціях, — зазначив Михайло Данчук. — Майже у кожній школі є сильні гравці, які здатні вести за собою команду».

Наставник інших фіналістів Золотої ліги СШ №1 — Олег Жолкевич визнав, що цей турнір необхідний для того, аби діти могли розвиватись.

«Якби такого кубку не було, багато дітей швидко закінчили б грати у футбол чи футзал або навіть не почали», — говорить Жолкевич.

Він зазначив, що усі діти, які виходять на паркет, зможуть вирости у хороших гравців, якщо будуть багато займатись. Незважаючи на поразку в фіналі, школі № 1 наснаги не бракувало: «Це такий турнір, де кожна помилка може стати критичною, а переможець — лише один. Мотивація у нас була відповідна, ми прагнули показати, що не слабші».

У фіналі Срібної ліги зійшлись ЗШ №22 та ЗШ №18. У цьому матчі цілковита перевага була на боці футзалістів 18-ї школи, які раніше двічі вигравали Кубок НФК «Ураган» та одного разу — Малий Кубок Укрексімбанку. Вони перемогли з рахунком 0:9 і поклали до скарбнички черговий трофей.

А от за «бронзовий» кубок розігралася серйозна боротьба між ЗШ №2 і Угорницькою школою. Основний час не виявив переможця — 2:2, тож сильнішого визначала серія пенальті, в якій удача була на боці гравців з Угорників.

«Приємно, що цього разу міськрада долучилась до турніру і забезпечила призовий фонд, — каже голова оргкомітету змагань Ігор Сорока. — Хочу всіх запевнити, що кошти з держбюджету пішли виключно на призи школам-переможницям, клуб на цьому не заробляє. Наш турнір — поза політикою, не має ніякої комерційної мети, а створений лише для того, щоб залучати дітей до спорту та здорового способу життя». При цьому, за словами Сороки, турніру вдалося зберегти високий рівень організації, але вони прагнуть розвиватись і далі.

Особливий прогрес видно по змаганнях у районах області, які минулого сезону дебютували на Кубку НФК «Ураган».

«Зросла майстерність гравців, та й організатори на місцях уже відповідальніше поставились до турніру, дійсно запалились ним, — говорить Сорока. — Вони стараються розвиватись, а ми їм у цьому допомагаємо».

До того ж, порівняно із попереднім розіграшом збільшилася кількість районів. Якщо тоді на старт вийшли 17 турнірів (на фініші Яремчу позбавили статусу через недотримання регламенту), то цього року вже 22 турніри: додалися Надвірнянщина, Верхнянська, Печініжинська та Тлумацька об’єднані територіальні громади, Яремче та Бурштин. Грошові призи переможцям районних етапів надає обласна влада.

На відміну від змагань у Франківську, в районних кубках нерідко разом із хлопцями у командах грають дівчата. «На Калущині, наприклад, дівчинка стала відкриттям сезону. На Городенківщині, у Коломиї теж виступають дівчата. Будемо сподіватись, що у Франківську ситуація також зміниться», — каже Ігор Сорока.

«Якби з дівчатками займалися так само активно, як і з хлопцями, вони цілком могли би грати нарівні», — зазначив Михайло Данчук.

Паралельно із футзальними змаганнями проводили і творчі конкурси: на кращий твір про символ турніру — хлопчика з м’ячем, та символ клубу — дракона. Також був конкурс саморобок і змагання черлідерів.

Щоправда, не обійшлось на змаганнях у райцентрах і без неприємностей, які навіть поставили під питання наступний — обласний етап турніру.

«Комітет фізкультури і спорту Міносвіти зобов’язувався закупити атрибутику для нагородження переможців. Але у визначений час ми її не отримали, хоч і попередньо обговорили терміни. Як нам сказали — через те, що для закупівлі товарів за державні кошти не встигли провести тендер», — говорить Ігор Сорока. У результаті нагородження довелося зсунути, а призи купувати в дуже короткі строки. «Важко було все організувати, ми проводили по кілька нагороджень на день, але нам вдалось не зірвати обласний етап кубку, який стартує вже наступного тижня», — повідомив Сорока.

Завершальною стадією шкільних змагань в Івано-Франківській області стане Ліга шкільних чемпіонів, в якій візьмуть участь 22 школи-переможниці районних змагань та переможець і фіналіст Золотої ліги Івано-Франківська.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.