Прикарпаття вболіває за паралімпійців

У середу, 29 серпня, в Лондоні стартували Паралімпійські ігри. Івано-Франківська область на цих змаганнях має рекордну кількість спортсменів — одразу трьох.

Найбільші надії Прикарпаття покладає на 34-річного легкоатлета Андрія Голінея. З першого свого міжнародного змагання він став справжньою сенсацією у спортивній Європі. Атлет перемагає практично в кожному своєму забігу. Нині Голіней — 18 разовий чемпіон Європи та 15-разовий чемпіон світу.

Починалося все не так стрімко. Андрій пройшов через низку інтернатів, його відговорювали від бігу, та він продовжував зай­матися, і на чергових обласних змаганнях обдарованого хлопця таки помітили. Він приїхав до Івано-Франківська, поступив у Коледж фізвиховання та почав займатися під керівництвом заслуженого тренера України Євгена Єрузеля.

Минулого року Андрій Голіней привіз одразу три медалі з Глобальних ігор серед спорт­сменів з обмеженими можливостями. Він був найшвидшим на дистанціях 10 000 метрів, 3000 метрів з перешкодами, а в забігу на 5000 метрів став другим. Вже у червні цього року Голіней встиг відзначитися сріблом чемпіонату Європи в бігу на 1500 м.

Юна 20-річна легкоатлетка Світлана Куделя свою ліцензію виборола минулого року. У лютому на чемпіонаті світу в далекій Новій Зеландії вона штовхнула ядро на срібну медаль.

Дівчина родом з Миколаївської області. В Івано-Франківську тренується під керівництвом все того ж Євгена Єрузеля.

Рік тому Куделя вже виступала на Глобальних іграх. У той час, як Андрій Голіней намотував кола, бігаючи довкола спорт­арени, Світлана знову метала ядро, а ще стрибала у висоту та метала диск. Додому вона повернулася з двома медалями: сріблом у штовханні та бронзою у стрибках. У липні цього року в Нідерландах вона стала чемпіонкою Європи.

Третім представником Прикарпаття на Паралімпіаді-2012 буде Ірина Волинець зі Снятинського району. Вона займається доволі аристократичним видом спорту — стрільбою з лука. Свою путівку до Лондона 31-річна спортсменка виборола на чемпіонаті світу в липні минулого року в італійському Турині. Тоді вона стала шостою у стрільбах з класичного лука та сьомою в командних змаганнях.

До слова, чоловік Ірини Волинець Павло — теж спортсмен. Його стихія — кульова стрільба.

Андрій Голіней бігтиме кроси

Світлана Куделя штовхатиме ядро

Ірина Волинець стрілятиме з лука

До теми

Дебют українських паралімпійців відбувся у 1996 році в Атланті. Тоді на старт змагань під блакитно-жовтим прапором вийшли 30 атлетів, які вибороли одне «золото», чотири «срібла» та дві «бронзи». Вже у 2008 році на своїй четвертій Паралімпіаді в Пекіні Україна у загальному медальному заліку була на четвертому місці. Наші спортсмени взяли 24 золотих, 18 срібних та 32 бронзові медалі. З того часу склад української збірної оновився на 40%. У ній 64 новачки.

Українські спортсмени братимуть участь у 12 видах спорту: академічне веслування, волейбол сидячи, дзюдо, легка атлетика, настільний теніс, пауерліфтинг, плавання, стрільба кульова, стрільба з лука, фехтування на візках, футбол ДЦП, велоспорт (трек, шосе).

На цьогорічні Паралімпійські ігри до Лондона приїдуть 4200 спортсменів із 160 країн світу. Вони розіграють 503 комплекти нагород у 20 видах спорту. Ігри триватимуть до 9 вересня.