Соціум

Зворотній бік кохання. Як розпізнати і вилікувати венеричні хвороби

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пристрасть буває нестримною, кидає в жар і паморочить розум. Іноді залишає небажані наслідки. Люди здавна бояться венеричних хвороб — і виявити страшно, і лікувати важко. Але іншого виходу нема, просто жити із цим не вийде.

354

Проблема давня, як світ — венеричні захворювання. Точніше група інфекційних хвороб, які передаються статевим шляхом: сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз, генітальний герпес. Класичні захворювання, які передаються при інтимній близькості, описав ще Гіппократ. З тих пір перелік недуг помітно поповнився, їх таки навчилися лікувати і про них стали говорити відкрито. Про проблему зсередини нам розповіли фахівці франківського лікувально-діагностичного центру «Медекс Плюс».

Приховане — найстрашніше

Кожне венеричне захворювання спричиняють певні види мікроорганізмів. І після лікування імунітету до хвороби не виникає, тож не втрачати пильність і голову потрібно завжди.

«Досить часто венеричні захворювання у чоловіків і жінок протікають взагалі без прояву симптомів, тоді як сама хвороба вже розвивається, — каже лікар-венеролог клініки «Медекс Плюс» Олег Бейлах. — Саме при латентному перебігу захворювання стає найбільш небезпечними — через відсутність вчасного лікування приховані інфекції можуть перейти у хронічну форму, а це загрожує ускладненням, зокрема безпліддям».

Усі статеві інфекції проявляються типовими ознаками: часто виникають больові відчуття при сечовипусканні, виділення з інтимних органів, почервоніння чи висипання. В залежності від захворювання, виділення можуть бути слизовими і пінистими, іноді з неприємним запахом, провокувати свербіж і дискомфорт. Інколи підвищується температура тіла.

Небезпечний інтим

Соціальні реклами регулярно нагадують про використання бар’єрних засобів контрацепції та уникнення безладних статевих відносин. Це основне правило.

«Більшість венеричних хвороб передається при незахищеному контакті із слизовими оболонками — це вагінальний, анальний, оральний контакти та поцілунки, — розповідає лікар-гінеколог клініки «Медекс Плюс» Наталія Пономарьова. — Інколи зараження відбувається побутовим шляхом. Але ці випадки досить рідкісні: поза організмом людини статеві інфекції швидко гинуть, а для інфікування й розвитку захворювання необхідна достатня кількість інфекції, яку можливо передати тільки при інтимній близькості».

Прихильникам оральних пестощів лікарі також не радять нехтувати гумовим захистом: під час такого контакту можна заразитися вірусом папіломи людини. Якщо ж приєднається зниження імунітету, то інтимні розваги можуть спровокувати онкологію ротоглотки. Цей же вірус є чинником розвитку раку шийки матки.

Негайний захист

Якщо «особливий» момент настав без відповідного захисту або ж обраний контрацептив порвався, то в арсеналі лікарів є засоби, які потрібно застосовувати протягом кількох годин після статевого акту. Лікарі радять якомога швидше спорожнити сечовий міхур, обмити інтимні місця засобами для інтимної гігієни і, не зволікаючи, звернутися до лікаря.

Разом із зростанням захворюваності розвивається і стійкість до медичних препаратів, а отже займатися самолікуванням не варто — це небезпечно для здоров’я!

Допоможуть комплексно

Багато хворих відверто бояться звертатися за допомогою, навіть коли відчувають якісь негаразди. Щоб не коливатися між крайнощами — від надмірності перевірок здоров’я до повного нехтування симптомами — фахівці клініки «Медекс Плюс» наголошують, що діагностика та лікування проводяться абсолютно анонімно.

Не існує одного аналізу, який може визначити всі венеричні хвороби. Діагностика у такому питанні має бути комплексною. Важливо поєднати мікроскопічне дослідження з методом ПЛР — це достовірний метод, який дозволяє виявити збудник захворювання на основі генетичної інформації. Саме він є однією з основних складових у постановці діагнозу. У клініці «Медекс Плюс» ПЛР-діагностика використовується давно, проводиться швидко та якісно.

«Наша клініка працює на ринку медичних послуг уже 20 років, — розповідає Ігор Дебенко, головний лікар клініки «Медекс Плюс». — З кожним роком ми розширюємо кількість послуг, лабораторних досліджень, спеціальностей лікарів. Щодо лабораторних досліджень, ми проводимо чимало аналізів, які є унікальними на території Івано-Франківської області. Медичний матеріал досліджується безпосередньо на місці, без відправки в інші міста. Саме тому якісні результати можна отримати у максимально короткий час».

Допомогти поставити точний діагноз чи розсіяти сумніви, призначити лікування чи надати консультацію допоможуть висококваліфіковані фахівці лікувально-діагностичного центру «Медекс Плюс» (Івано-Франківськ, вул. Військових Ветеранів, 10. Тел.: 71 15 60, 097 660 71 17, 066 237 55 22).

Адже життям потрібно насолоджуватись, хоч і без зайвого фанатизму.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.