Соціум

Зручно для всіх. У Франківську презентували рекомендації щодо покращення інклюзії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 6 лютого, у громадському ресторані Urban Space 100 у Франківську презентували нові рекомендації для розвитку інклюзивності міста.

Напрацювання стали підсумком спільного проєкту «Примприладу», «Теплого міста» та компанії Orеsund, пише Репортер.

У рамках проєкту провели тематичні події, опитування мешканців на тему доступності та обстежили інфраструктуру на основі отриманих даних. Зокрема, до дослідження залучали маломобільні категорії мешканців. Перевіряли у першу чергу громадські простори та вулиці, не інтерʼєри будівель.

Читайте: Побачити дотиком. Як у Прикарпатському університеті долучають незрячих людей до мистецтва

Ми не можемо зробити місто на 100% інклюзивним. Але на 80% – маємо намагатися, – каже представник компанії Oresund Юрій Лозовенко. – Під час війни часто кажуть: нащо витрачати гроші на бруківку. Бруківка буває різна. Якщо вона допомагає комусь пересуватися – це дуже на часі.

У готовому документі – мапа з проблемними ділянками міста з точки зору інклюзії. А також – рекомендації щодо створення безбарʼєрного простору і орієнтовний план впровадження інклюзивних рішень на 5 років.

Загалом в Івано-Франківську багато проблем, судячи з результатів. Найгірші оцінки отримали входи в будівлі, пониження та вбиральні.

Неінклюзивна бруківка, по якій неможливо їхати у кріслі колісному, відсутні тротуари – такого багато по місту. Це не говорячи про зупинки, які зовсім не є доступними, – каже Юрій Лозовенко. – Якщо говорити про спроби міста це виправити, вони не завжди вдалі. Наприклад пониження на тротуарах, які встановили недавно, зависокі, ними важко користуватися.

Щодо рекомендацій, то вони стосуються у першу чергу наявності пандусів та легкості заїзду до будівель, вуличного освітлення, зручності бруківки та облаштування зручних переходів та мостів. Це мало б полегшити життя не лише маломобільним людям, а й усім мешканцям.

Документ уже презентували у стінах міськвиконкому. У профільних департаментах уже впроваджують деякі з цих рекомендацій. Як надіються розробники, з часом вийде втілити у життя усі.

Авторка: Ольга Романська 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.