З давніх-давен люди милуються та захоплюються ювелірними прикрасами. У кожній сім’ї є коштовності, які передаються з покоління до покоління.
Ювелірний салон «Камея» пропонує широкий вибір прикрас, які доповнять вашу вроду та підкреслять індивідуальність. А щоб вони залишалися красивими та яскравими, їх треба правильно зберігати й ретельно доглядати за ними.
Золото та камені
«Якщо ваші золоті прикраси втратили блиск, промийте їх у мильній воді з додаванням нашатирного спирту (половина чайної ложки на склянку води), потім ополосніть чистою водою та протріть м’якою тканиною», – радить Каріна Осадчук, маркетолог салону ювелірних прикрас «Камея».
Для догляду за золотими виробами з коштовними каменями потрібно взяти шість крапель нашатирного спирту на одну склянку води. Щоб почистити золоту каблучку з каменем, під яким зазвичай накопичуються пил і бруд – змочіть в одеколоні чи гліцерині ватну паличку та акуратно почистіть камінь та оправу з усіх боків. Потім фланеллю або шматочком замші відполіруйте перстень.
Гострими предметами чистити не можна – це може пошкодити оправу каменю.
Також можна засіб для миття посуду розчинити у воді, у пропорції 1:5, занурити в нього золоті прикраси на цілий день. Потім додатково протерти м’якою зубною щіткою біля застібок (якщо це браслет чи ланцюжок) і під каменем. Так чистять ювелірні прикраси з діамантом, сапфіром, смарагдом, рубіном, кварцом, топазом, берилієм, аквамарином і сердоліком. Кожну річ треба промити у дистильованій або кип’яченій холодній воді та обсушити рушником.
Потемнілі від часу золоті прикраси освіжають соком однієї ріпчастої цибулини. Потрібно натерти ним поверхню, залишити на 1,5‑2 години, а потім сполоснути водою та висушити.
Якщо працюєте по дому, то прикраси краще зняти. Це вбереже їх від пошкодження, а вас – від травм. Косметичні процедури також слід виконувати без прикрас.
Зберігати прикраси краще подалі від сонця – у закритій скриньці, яка й сама може бути окрасою туалетного столика. До речі, вироби зі вставками із каменів «бояться» різких перепадів температур і високої вологості, тому ванна кімната для цього точно не підійде…
Срібло боїться нашатирю
Як і золоті, потемнілі срібні прикраси можна замочити в мильному розчині, прополоскати та відполірувати сукном. Також для зняття потемніння добре підійде м’яка тканина з питною содою – протерти срібло, а потім промити у чистій воді.
Аби остаточно відновити блиск, срібні вироби треба опустити на 10 хвилин у картопляний відвар кімнатної температури. Є ще один варіант – промити їх у мильному розчині з додаванням нашатирного спирту (столова ложка на літр води).
Почорніле срібло не можна чистити нашатирним спиртом!
Перли люблять тепло
При чищенні прикрас з коштовними каменями та напівкоштовними каменями (цей розподіл нині є умовним) – бірюза, опал, апатит, малахіт, місячний камінь, бурштин, перли, корали – потрібно бути дуже обережними, бо вони погано «переносять» високу вологість. Для коралів, бірюзи та перлів шкідлива мильна гаряча піна та парфуми.
Перли мутніють і втрачають блиск, тому що містять два відсотки води. Тому намистини краще злегка протерти картопляним крохмалем, який видалить зайву вологу та забруднення. До речі, перли дуже «люблять» тепло людського тіла – носіть їх частіше!
* * *
Золото витримало конкуренцію з усіма світовими валютами, залишаючись надійним засобом платежу та інструментом збереження капіталу. Тому вкладення в ювелірні прикраси були й залишаються винятково надійним фінансовим інструментом. Втім, коштовні вироби – це не лише фінансова вигода, але й краса та емоційне задоволення. Адже вдало підібрані прикраси не тільки піднімають настрій, але й підвищують впевненість у собі. По-справжньому цінна та коштовність, вартість якої визначається не ціною, а цінністю для самої людини.
Здійснити правильний вибір вам допоможуть кваліфіковані консультанти ювелірних салонів «Камея».
Салони «Камея» в Івано-Франківську:
Бельведерська, 2, 71 32 63
Миколайчука, 2, ТЦ «Арсен», 77 80 77
Мазепи, 168, ТЦ «Сільпо», 50 81 84
Шпитальна, 1, 77 01 77
Дністровська, 3, ЦУМ, 77 30 13
Comments are closed.