Нині багато українців змушені змінювати місце проживання. У зв’язку з цим може бути потрібен інший сімейний лікар, з яким також треба укласти договір. Однак не всі знають, як це зробити. В результаті пацієнти підтримують зв’язок із фахівцем лише дистанційно або не підтримують зовсім, через що якість медичної допомоги знижується.
Далі ми пояснимо, як укласти договір із лікарем у різних ситуаціях. Ця інформація допоможе швидко оформити офіційну угоду та своєчасно отримувати якісні медичні послуги. У тому числі з цією метою пацієнти можуть звернутися до приватної клініки в Києві – “Pulse”, який оснащений сучасним обладнанням і де працюють досвідчені лікарі з високою кваліфікацією. Тут ви завжди можете підписати декларацію з сімейним лікарем заново.
Хто такі сімейні лікарі
Так називають багатопрофільних фахівців, які лікують людей будь-яких вікових груп. Наприклад, вони поєднують функції терапевта та педіатра.
Що дає декларація із сімейним лікарем?
Цей фахівець:
- збирає анамнез;
- виконує комплексний огляд;
- направляє пацієнта до профільних лікарів;
- призначає дослідження;
- перевіряє ефективність терапії;
- спостерігає за окремими пацієнтами чи їхніми сім’ями;
- займається профілактикою різних патологій;
- лікує хвороби різних систем організму.
Завдяки реформі медицини сьогодні кожен має можливість вільного вибору лікаря та лікувального закладу. Щоб користуватись послугами такого лікаря, з ним необхідно укласти договір (декларацію).
Як оформити декларацію із сімейним лікарем
Зверніться до закладу, де працює спеціаліст. Це може бути державна чи приватна клініка. З собою необхідно взяти паспорт, податковий номер та мобільний телефон. Якщо договір укладають від імені дитини, потрібне її свідоцтво про народження.
Контактні дані пацієнта вкажуть у системі «eHealth». Цей ресурс надійно захищений і увійти до нього можна лише за допомогою коду, який надходить на номер пацієнта.
Декларацію роздруковують у двох примірниках. Один із них забирає пацієнт, а другий залишається у медичному закладі.
Оскільки не всі люди мають можливість особисто прийти до обраної клініки, існує можливість оформити декларацію дистанційно. Для цього потрібно заповнити відповідну форму на сайті клініки або спеціальному інтернет-сервісі.
Кількість декларацій у сімейного лікаря не може перевищувати однієї. Укладаючи нову декларацію, попередня анулюється автоматично. Змінювати сімейного лікаря можна скільки завгодно разів. Однак фахівці не рекомендують робити це без нагальної потреби. Чим довше лікар стежить за станом конкретної людини, тим легше поставити правильний діагноз та призначити лікування з урахуванням індивідуальних особливостей людини.
Багатьох пацієнтів цікавить, до якого числа діє декларація з лікарем. Це безстроковий договір. Він зберігає юридичну силу незалежно від того, як часто людина відвідує лікаря. Навіть якщо він не бачив лікаря багато років, декларація залишається дійсною.
Як змінити сімейного лікаря
Необхідність переоформити декларацію з іншим фахівцем може виникнути з різних причин. Наприклад:
- якщо пацієнта не влаштовує якість медичних послуг;
- людина переїжджає до іншого населеного пункту;
- пацієнт не може отримати допомогу від лікаря.
Зазвичай людям вигідно, коли їх протягом багатьох років лікує той самий сімейний лікар. У цьому випадку фахівець добре знайомий з історією хвороб пацієнта. Однак багато хто прагне вибрати для себе найкращого лікаря. Наприклад, із вищою кваліфікацією.
Коли людина переїжджає в інше місто, вона більше не має можливості особисто спілкуватися зі своїм сімейним лікарем. Так, консультації можна отримати дистанційно. Але в цьому випадку якість діагностики нерідко знижується. Тому є сенс оформити декларацію з лікарем, який практикує у місті вашого постійного проживання.
Щоб розірвати декларацію зі старим фахівцем, немає потреби повідомляти його та приходити у медичний заклад для розірвання договору. Достатньо лише прийти до нового обраного лікаря і укласти з ним декларацію. Стара автоматично анулюється.
Що робити, якщо сімейний лікар звільнився
У цьому випадку договір із лікарем втрачає законну силу. Щоб отримувати медичну допомогу, людині потрібно оформити декларацію з іншим лікарем. Укладання нової угоди нічим не відрізняється від процедури укладання першого договору. Пацієнт звертається до медичного закладу з необхідними документами, а до декларації вноситься актуальна інформація.
Що робити, якщо сімейний лікар помер
У такій ситуації декларація визнається недійсною. Тому людина має можливість укласти новий договір із будь-яким лікарем.
Також багатьох цікавить, куди звертатися, якщо сімейний лікар не відповідає. Необхідно зв’язатися з медичною установою, де людина оформила декларацію. Там слід пояснити причину відсутності зв’язку з лікарем. Виходячи з цієї інформації, пацієнт вирішить, зберегти угоду з цим лікарем або підписати договір з іншим.
На правах промо
Comments are closed.