Соціум

Зміна кваліфікації: можливості та перспективи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Тема зміни професії або ж підвищення кваліфікації завжди була актуальною, але останнім часом про це замислилась куди більша кількість українців. Дійсно, ситуація з карантином внесла свої корективи, й працездатне населення активно почало шукати варіанти. Звичайно, побільшало й тих, хто вирішив або ще вагається спробувати свої сили у сфері інформаційних технологій. Цей напрямок діяльності має стійку тенденцію до розвитку та росту, а рівень заробітної плати значно вищий, ніж заробіток в інших сферах. Тому не дивно, що саме IT є тією нішею, де прагнуть бути затребуваними велика кількість молодих людей. Але ця сфера передбачає значу різноманітність професій, з чим і пов’язана велика кількість освітніх IT компаній та курсів.

Як зробити правильний вибір

Сьогодні робота у сфері IT – це престиж та достойний заробіток. Та все ж запорукою успіху має бути правильний вибір напрямку діяльності. Адже IT – це й системне адміністрування, велика кількість язиків програмування, тестування програмного забезпечення тощо. Є також напрямок, який, так би мовити, об’єднує все це. Мова йде про Development Operations. Це методологія або набір практик, які призвані налагодити співпрацю між командами розробки та експлуатації програмних продуктів. Тобто підвищити ефективність процесів розробки та експлуатації ПО за рахунок їх безперервної інтеграції та активної взаємодії профільних фахівців за допомогою інструментів автоматизації. Цей напрямок у сфері IT можна вважати відносно новим, адже з’явився він як одне ціле у 2008 році. Але стати фахівцем у напрямку можна вже зараз. В Україні курси DevOps можна пройти у всеукраїнському освітньому проекті підготовки спеціалістів IT-індустрії ITEA. Дані курси підійдуть багатьом категоріям охочих. Базовий курс розроблений для:

  • системних адміністраторів;
  • людей, як хочуть змінити сферу діяльності;
  • розробників, яким цікаво розібратися в процесах експлуатації систем;
  • для самоучок, яким потрібно систематизувати знання та отримати практику.

Чому ITEA?

Проект ITEA має низку переваг, на які варто звернути особливу увагу. Особливою популярністю тут користуються курси з дизайну. Подробиці про них можна дізнатись за посиланням: https://lviv.itea.ua/courses-itea/design/. Загалом курси проекту пройшли понад 14 тисяч учнів, 95 відсотків з яких вже працевлаштовані за новими професіями. Викладачами тут працюють найкращі практики із топ-компаній відповідної сфери діяльності. Спеціалісти проекту підтримують та консультують своїх учнів при необхідності протягом шести місяців після закінчення навчання.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні