Соціум

Земля розбрату: про непросту зимову сесію франківської міськради

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня розпочалась дев’ята сесія Івано-Франківської міської ради. Про те, що буде гаряче, говорила кількість земельних і будівельних питань у порядку денному. І якщо чекали закидів на адресу міського голови Руслана Марцінківа, то від більшості навряд чи хтось сподівався. Чи не вперше плани мера і «свободівської» фракції розійшлися. І ні Святому Миколаю з колядками, ні пластунам з Вифлеємським вогнем помирити місцевих політиків не вдалося.

Про сварку мера з однопартійцями стало зрозуміло ще перед початком сесії. За годину до засідання Марцінків скликав позачерговий виконком. Розглядали три питання: про паркувальні майданчики, передачу солі й піску КП «Муніципальна дорожня компанія» і дозволи на розробку детальних планів території (ДПТ). До 14 дозволів, які мала приймати рада одним проектом рішення,виконком екстрено додав ще два — про будівництво багатоповерхівок на Національної гвардії, 14 в і Шкільній, 5.

Вже на сесії проти прийняття «пакетом» спершу виступив депутат від УКРОПу Віталій Мерінов: «Оскільки в проекті є питання щодо ділянок навколо міського озера, пропоную кожен пункт розглядати окремо. Це була також пропозиція від комісії з питань містобудування і земельних відносин». Пропозицію Мерінова підтримав… голова фракції ВО «Свобода» Роман Онуфріїв. Той запропонував поділити сесію на два пленарні засідання і ці питання перенести на друге. Марцінків запротестував, але поставив на голосування, депутати підтримали мера.

Далі на голосуванні за пропозицію Мерінова наполіг«свободівець» Андрій Строїч. Марцінків знову вперся. «Виконком вніс на сесію питання в такій редакції. Ми не порушуємо законодавство. Ми так бачимо проект рішення, — заявив він. — А ви, як депутат, можете лише пропонувати зняти питання з порядку денного, а потім вносити кожен пункт окремими проектами. Але якщо ми підемо за таким принципом, то кожне земельне питання будемо розглядати окремо. Я поставлю на голосування, але сам буду утримуватись». І цього разу депутати пропозицію Строїча зняти питання не підтримали.

Переконати колег спробував ще один «свободівець» — Андрій Грималюк: «Я депутат міської ради шостий рік, але вперше бачу, щоб така кількість ДПТ приймалась одним проектом. Ми восени приймали рішення про ДПТ в районі Сахарова-Мельника, тоді представили візуальну частину. Депутати бачили, за що голосують. Тому моя пропозиція голосувати кожен ДПТ окремо та обов’язково з візуалізацією».

«Візуальні матеріали — погоджуюсь. Архітектура, врахуйте, — сказав Марцінків. — Решта пропозиції немає змісту. Ми вже проголосували».

Далі міський голова заявив, що хоче змін у персональному складі виконкому: «Є кілька членів, які не відвідують засідання. Це створює труднощі. Мова не йде про кількісні зміни, мова про персональний склад. Це моє право як мера».

Після такої заяви «свободівці» попросили про перерву, щоб провести нараду фракції.

За півгодини депутати повернулися до зали, а мер погодився — і щодо двох пленарних засідань, і земельних питань, і передумав змінювати склад виконкому. Та за пропозицію провести друге засідання в січні та винести на нього земельні питання проголосували… лише 18 депутатів. Марцінків відчутно розгубився та оголосив перерву: «Маю право. Про час і дату продовження сесії я оголошу пізніше».

Та за півгодини, наче нічого й не відбулося, мер повернувся до зали і продовжив обговорення порядку денного. Розглянути земельні питання в першу чергу, бо серед них є такі, що стосуються атовців, попросив Андріан Волгін. І на це рішення голосів забракло. У Волгіна не витримали нерви. Папкою з сесійними матеріалами він тричі кидав у депутата від «Самопомочі» Петра Гречанюка. «Люди там гинуть, а ви тут голосуєте як хочете», — обурювався Волгін. Відтак вирішили питання атовців розглянути першим.

Врешті,через три години суперечок і перерв депутатам вдалося сформувати порядок денний. Далі робота сесії тривала близько години. За цей час обранці пообурювалисьприйняттям державного бюджету, виділили землю сімом родинам бійців АТО і 500 тис грн. на бюджет участі, дали дозвіл КП «Електроавтотранс» на укладання кредиту на 8 млн євро з ЄБРР. Створили КП «Новий театр», якому виділили приміщення народного дому «Княгинин» і 800 тис грн. Збільшили в 10 разів статутний капітал КП «Муніципальна варта» — до 10 млн грн. Погодились прийняти в комунальну власність спорткомплекс «Олімп».

Ще 10 хвилин звітував міський голова: показував бруковані доріжки, двори й садочки. Пообіцяв у новому році взятись за облаштування озера та прийняти генплан.

Трохи поговорили про проект міського бюджету. Збільшили депутатський фонд на 20 тис грн — до 70 тис. А голосування за прийняття міського кошторису привітали оплесками.На цьому роботу ради мер вирішив завершити.

«Пропоную оголосити зараз перерву, а голів погоджувальної ради зібратися у мене, — заявив Марцінків.— Як каже наш регламент, за перерву має проголосувати дві п’ятих, тобто дев’ять депутатів».

І попри заклики окремих обранців продовжити роботу та обурення мешканців, які теж були на сесії та чотири години безрезультатно чекали на розгляд своїх питань, мер вийшов з зали і вже не повернувся. Продовжать засідання 20 січня.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.