Соціум

Зеленський пропонує спрощений вступ для випускників з тимчасово окупованих територій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Вступники з усіх територій, які перебувають під тимчасовою окупацією рф, повинні мати змогу вступати до українських вишів за спрощеною схемою.

Про це сказав президент Володимир Зеленський під час онлайн-зустрічі зі студентами та ректорами українських закладів вищої освіти, пише Репортер з посиланням на Офіс президента.

територій новини Івано-Франківська

Зеленський нагадав, що у 2020 році був запроваджений спрощений механізм вступу до українських вишів для випускників із тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим. І такі ж можливості, за словами Володимира Зеленського, мають бути в абітурієнтів із тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей.

Крім того, глава держави поставив завдання міністру освіти і науки Сергію Шкарлету розробити механізм розв’язання питання з оплатою за контрактами для студентів із територій, які опинилися під окупацією.

На сьогодні Херсонщину ми визнаємо тимчасово окупованою територією. Тому мені незрозуміло, чому студент із Херсонщини має платити гроші, – зауважив Володимир Зеленський.

Президент запропонував розробити таке рішення, яке допоможе зняти цю проблему. Йдеться про студентів із тимчасово окупованих районів Херсонської, Запорізької, Харківської областей і Донбасу.

Нагадаємо, у четвер, 19 травня, Володимир Зеленський виступив перед студентами 27 університетів країни. У тому числі – перед франківськими. Зустріч в онлайн-форматі тривала три години.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні