Соціум

Захист органів дихання – запобіжний засіб виникнення проблем зі здоров’ям на виробництві

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Українське законодавство вимагає від власників будь-яких виробництв забезпечувати своїх робітників індивідуальними засобами, які захищають органи дихання. Безвідповідальне ставлення до цих вимог може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям працівників, а іноді і до летальних випадків. Тому засоби захисту органів дихання мають бути завжди справні у достатній кількості та під рукою виробничого персоналу. Подібне спорядження має захищати органи дихання працівників від токсичних речовин, їхніх випарів, будівельних матеріалів та надмірного пилу.

Вимоги до засобів захисту легень та дихальних шляхів

Подібне спорядження, яке використовується на виробництві, має певні вимоги, які мають бути дотримані. Окрім того, що воно має виконувати свою основну функцію – функцію захисту, – спорядження не повинно заважати працівникам виконувати професійні обов’язки. Перебування у респіраторі має бути комфортним для робітників, спорядження ніяким чином не повинно відволікати людину під час роботи. Всі засоби індивідуального захисту дихання повинні відповідати найвищим вимогам захисту. Але слід пам’ятати, що від призначення подібні засоби матимуть різні рівні захисту. Тому для різних ситуацій потрібно використовувати спеціалізовані респіратори. Можна виділити декілька видів засобів захисту легенів та дихальних шляхів:

  • маски;
  • респіратори;
  • напівмаски;
  • фільтри та їм подібні аксесуари, такі як перед фільтри або спеціальні картриджи.

Обирати спорядження потрібно індивідуально, залежно від властивостей виробів, з якими доведеться мати справу.

Як підібрати спорядження для захисту органів дихання

Перш ніж визначитись із захисним приладдям, треба розібратись із тим, які бувають засоби захисту за типами дії. Тож окрім фільтрувальних засобів, повітря для дихання в яких проходить через багатошарові фільтри, існують ще так звані ізольовані апарати. Вони забезпечують робітника запасом чистого повітря незалежно від зовнішнього середовища. Також слід пам’ятати, що захисту потребують також шкіра та дихальні шляхи. З огляду на це, обирати спецодяг та спорядження необхідно більш відповідально. Тому купувати необхідне захисне спорядження кращу у перевірених спеціалізованих продавців з бездоганною репутацією. Саме у таких пунктах продажу або Інтернет-магазинах покупці мають змогу отримати кваліфіковану консультацію та обрати саме те, що необхідно.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.