Соціум

Забезпечення прав та обов’язків у корпоративних відносинах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Залучення додаткового фінансування від третіх осіб, наприклад, вклади акціонерів, без перебільшення є рушійною силою для розвитку бізнесу. Необхідно розуміти, що між інвесторами та компаніями виникають відносини, які тягнуть за собою права і обов’язки для обох сторін. З одного боку, вкладники хочуть бути впевненими, що з інвестованими коштами чи активами нічого не трапиться, з іншого – компаніям важливо не допускати зловживань, що можуть виїсти підприємство з середини.

Такі гарантії дають принципи корпоративного права прочитати про це можете за посиланням https://legalaid.ua/ua/practice/praktyka-it-prava/.

рушійна сила для розвитку бізнесу новини Прикарпаття

Перш за все, варто відзначити принцип пропорційності вкладу до прав вкладника брати участь у прийнятті рішень. Як випливає з назви, особи, що вклали більше, відносно інших учасників/акціонерів матимуть більший вплив на діяльність товариства. Наприклад, у товариствах з обмеженою відповідальністю це виявляється у розподілі голосів, які учасник може віддати на користь того чи іншого рішення, що є пропорційним до вкладу учасника. У той же час корпоративне право захищає права міноритарних учасників, тобто таких, чиї вклади є порівняно меншими. Це виявляється в принципі обов’язкового врахування інтересів меншості під час прийняття рішень.

Окрім цього, усі учасники/акціонери мають право отримувати інформацію щодо діяльності товариства; менеджмент товариства має враховувати пропозиції, зауваження усіх вкладників. Інструментів для захисту прав вкладників, що випливають із наведених принципів є доволі багато. Перший правильний крок при захисті власних інтересів – отримання юридичних послуг від професіоналів, що допоможуть правильно та вчасно обрати спосіб забезпечення Ваших прав та убезпечити вкладені кошти.

Із вже перелічених принципів, які впливають на забезпечення прав вкладників, виділяються також ті, що націлені на забезпечення їх обов’язків перед товариством. Перш за все, учасник/акціонер зобов’язаний внести вклад у статутний капітал товариства, адже саме від вкладу походять всі його права в межах товариства. Оскільки вкладники мають право отримувати інформацію про діяльність товариства – вони також зобов’язані не розголошувати конфіденційну інформацію. Наостанок, не допускається зловживання корпоративними правами вкладників.

Виконання обов’язків та реалізація прав учасників/акціонерів перед товариством забезпечується законодавством, установчими документами товариства також корпоративними договорами, які укладаються для регулювання відносин як вкладників між собою, так і між вкладниками та товариством. Грамотно складений корпоративний договір мінімізує шанс виникнення непорозумінь та значно зменшує, якщо не унеможливлює, зловживання та маніпуляції. Рекомендуємо звернутись до кваліфікованого юриста із корпоративного права, аби продумати всі аспекти договору та не оминути найменших дрібниць.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.