Соціум

З Ужгорода до Франківська – через Румунію: залізничне сполучення «Карпатський експрес» на фінішній прямій

Google+PinterestLinkedInTumblr

Реалізації залізничного проєкту «Карпатський експрес» – на фінішній прямій.

Про це повідомляє очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита, пише Репортер.

Микита, залізниця, Ужгорож, Румунія, Івано-Франківськ, поїзд

25 жовтня на ПП «Солотвино – Сігету Мармацієй» провели планову робочу зустріч з префектом повіту Марамуреш п. Рудольфом Штаудером і консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву.

Зустріч має практичний характер, тож залучили широке коло фахівців, зокрема прикордонні служби, представників митниці та залізниці обох сторін й інших. Виходимо на фінішну пряму реалізації проєкту.

Раніше влада області разом із Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia розробили два можливі варіанти руху поїздів через ці залізничні гілки, але зараз зупинились на пріоритетному – на відкритті залізничного сполучення Ужгород – Івано-Франківськ.

Микита, залізниця, Ужгорож, Румунія, Івано-Франківськ, поїзд

Маршрут прямування Ужгород – Тересва – міжнародний залізничний пункт пропуску «Тересва – Кимпулунг ла Тиса» – міжнародний залізничний пункт пропуску «Ділове – Валя Вишеулуй» – Берлибаш – Рахів – Івано-Франківськ.

Тобто мова про транзитний транспортний коридор через територію Румунії по широкій колії без пересадок. Відкриття цього сполучення орієнтоване на проїзд у міжнародному сполученні (тільки за біометричними закордонними паспортами).

Румунська сторона активно працює над відновленням колії зі свого боку. Щоб з’єднати залізничне сполучення на кордоні, ще потрібно зробити до 17 км колії. Також окремого обсягу робіт та часу потребують два мости на маршруті на території Румунії.

Микита, залізниця, Ужгорож, Румунія, Івано-Франківськ, поїзд

Для слідування вже готові дизель-поїзди, які очікують на введення у відповідні маршрути.

Після запуску залізничної артерії також можна буде розглянути питання щодо створення логістичного хабу в Сігеті для транспортування вантажів сільськогосподарської продукції до морських портів у Румунії.

Читайте: Між Франківськом і Ужгородом планують запустити поїзд

За словами префекта повіту Марамуреш Рудольфа Штаудера, румунська сторона зробить усе можливе, щоб завершити роботи та з’єднати колії до кінця року. З цього приводу готує зустріч з міністром транспорту та іншими керівниками, які відповідальні за реалізацію проєкту.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.