З середи, 17 липня, оновити військові-облікові дані в ЦНАПах (Центрах надання адміністративних послуг) більше неможливо. Про це ввечері 16 липня повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону, пише NV.ua.
За його словами, з 17 липня ЦНАПи не будуть оновлювати військові-облікові дані громадян України.
З 17 липня оновити військово-облікові можна лише в ТЦК і СП (територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки) та застосунку Резерв+.
За словами Лазуткіна, ті, хто не оновив свої військово-облікові дані вчасно, можуть отримати штрафи. Однак ці штрафи не розсилатимуть автоматично.
Від завтра [з17 липня] оновлення можливо лише в Резерві+ або ТЦК та СП. Але знову ж таки, це не означає, що штрафи будуть виписуватись і розсилатись автоматично, там є певна процедура, — пояснив Лазуткін.
Він також додав, що Міністерство оборони жодним чином не впливало на роботу ЦНАПів і на їхній графік роботи.
60 днів було відведено від 18 травня на оновлення своїх даних, зробити це можна було в ЦНАПах, ТЦК і СП та застосунку Резерв+. Багато хто, вочевидь, відкладав на останній момент та розраховував на те, що ініціативи депутатів, які пропонували продовжити ці терміни, будуть підтримані, — припустив спікер Міноборони.
За даними Міноборони, близько 4,5 млн українців вже оновили свої військово-облікові дані. З них 3 млн 200 тисяч зробили це через Резерв+ і отримали змогу завантажити електронні військово-облікові документи.
Оновлення даних після 16 липня: що відомо
З 16 липня в Україні сплив термін, який був відведений військовозобов’язаним, призовникам та резервістам на оновлення своїх військово-облікових даних.
Напередодні цього дедлайну біля територіальних центрів комплектування (ТЦК) та Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) в різних містах України формувалися довгі черги.
18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, в якому і був передбачений граничний строк оновлення даних до 16 липня. Тоді ж в Україні запустили додаток Резерв+, у якому можна оновити облікові дані, як і в ТЦК та СП.
У додатку Резерв+ доступний QR-код, який є випискою з реєстру Оберіг. Це електронний військово-обліковий документ, який має таку ж юридичну силу, як і паперові ВОД. QR-код можна пред’явити для перевірки замість приписного посвідчення або військового квитка. Електронний ВОД дійсний і під час виїзду за кордон.
Ті, хто не оновив вчасно свої дані, можуть отримати адміністративний штраф.
Розміри штрафів за порушення правил військового обліку (ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:) у воєнний час: від 17 000 до 25 500 грн.
Читайте: У пам’ять про захисників. Рідні загиблих і зниклих прикордонників піднялися на Говерлу
Comments are closed.