Соціум

«Едельвейс» має чим пишатися. Музей 10 ОГШБ розкаже про здобутки, цінності та пам‘ять (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Уже п’ять років в Коломиї діє музей 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», який розказує про початок створення бригади, перші бойові завдання періоду АТО-ООС.

Музей часто відвідують школярі та студенти. Екскурсію для них проводить молодша лейтенантка Катерина Шашликова, пише Репортер.

«Едельвейс», Новини Івано-Франківська

 

Розповідь починають від пам’ятника «Кожному поколінню – своя війна», який стоїть перед військовою частиною.

Пам’ятник відкрили 14 жовтня на День захисника України та свято Покрови у 2019 році. Він зображує військових трьох поколінь. Їхні постаті символізують єднання.

Поруч – пам’ятна стела з іменами загиблих «едельвейсів». Також екран, де постійно горить свічка і кожної години показують портрети тих, хто поклав своє життя.

«Едельвейс»

Тут пам’ятне місце, тут ми проводимо вшанування загиблих воїнів, – розповідає Катерина Шашликова. – Це дуже важливо для того, аби всі розуміли, що в країні йде війна і ми повинні цінувати наших воїнів, віддавати почесть і пам’ять кожному.

Від пам’ятника екскурсія веде у музей АТО-ООС.

10 окрема гірсько-штурмова бригада створена у жовтні 2015 року і є наймолодшим військовим формуванням до широкомасштабного вторгнення. До її складу входять три окремі гірсько-штурмових батальйони – 108, 109 та 8. А на початках також входили і підрозділи «Айдар» і «Донбас».

Музей створили у 2018 році, адже є що розказати і показати.

Бригада  потужна, воює з весни 2016 року на Донецькому напрямку, – розповідає військова. – Постійно й безперебійно вже стільки років підряд.  По центру стенду «Наше життя» – фотографія з чотирма бойовими прапорами. Це дуже знаково і важливо, бо ми єдина бригада, в якій до широкомасштабного вторгнення і бригада і батальйони мали бойові прапори. Бойовий прапор – це символ сили командування і бойової стійкості військових формувань. Тобто це така найвища нагорода від Президента України.

«Едельвейс» бойові прапори

 

Бригада отримала бойовий прапор 24 серпня 2016 року. Його вручили командиру бригади Василю Зубаничу, а у 2018 році бойові прапори отримали і три відокремлених батальйони.

Це свідчить про нашу можливість воювати і здобувати перемоги, – говорить Катерина Шашликова. – Тут на фото лідер гурту Kozak System Іван Леньо. У нашої бригади є свій гімн «Подай зброю», написаний нашим військовим Глібом Бабичем. На жаль, влітку 2022 року він загинув.

Серед експонатів музею – різні прапори, фотографії, нагороди, сувеніри, ікони, шеврони, картини.

Ми маємо чим пишатися. Тож маємо це передати наступним поколінням та максимально демонструвати, що ми працюємо, ми воюємо, – розказує про мету музею військова. – У нас є своя історія і хочемо, аби за неї знали. Ворога потрібно перемагати ідеологічно, історично, культурно і фізично. І ми працюємо над тим, аби зібрати це все, та продемонструвати відвідувачам, що в Україні є і потужне громадянське суспільство і армія.

Також бригада «Едельвейс» має окрему виставку військових артефактів, які були отримані в боях після 24 лютого 2022 року. Вона мандрівна і вже побувала у Франківську, Ужгороді, Коломиї та Києві.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.