Соціум

Якість газу в Івано-Франківську: спільне дослідження газовиків та дослідницьких лабораторій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
ПАТ «Івано-Франківськгаз» прийняв виклик Супергазу та публічно перевірив якість палива. У Івано-Франківську в присутності журналістів та з онлайн-трансляцією відібрали зразки газу.

До досліджень залучили й державну лабораторію, повідомляє прес-служба компанії.

Відбір здійснили на газопроводі-вводі низького тиску  до будинку за адресою Бельведерська, 40. Для чистоти експерименту проби передали у дві лабораторії – ПАТ «Івано-Франківськгаз» і ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

«Ми погоджуємося із Супергазом, що українці мають право знати, який газ споживають. Основний показник якості природного газу – теплота згоряння (калорійність). Чим вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витратити. У домівки прикарпатців постачається газ, який відповідає усім вимогам, але з різною теплотою згорання», – розповідає керівник хімлабораторії ПАТ «Івано-Франківськгаз» Галина Хомик.

Річ у тім, що до мешканців Івано-Франківщини газ надходить із різних джерел: від компанії «Укргазвидобування» та із магістральних газопроводів «Укртрансгазу». Калорійність газу цих компаній відрізняється, але відповідає стандарту. За інформацією АТ «Укртрансгаз», імпортний газ має стабільний склад, а параметри газу українського видобутку змінюються залежно від родовища.

Це означає, що, використовуючи однакову кількість кубометрів, люди отримують різну теплоту згорання. Це призводить до постійних нарікань з боку споживачів.  Щоб їх не було, необхідно  перейти на оплату газу залежно від його енергетичної цінності,  як це відбувається в Європі.

Наразі в Україні відбувся перший етап впровадження європейської практики. Він передбачає інформування споживачів не лише про обсяг спожитого газу, а й у трьох енергетичних одиницях – кіловат-годинах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) і мегаджоулях (МДж). Подальші кроки щодо переходу на оплату газу залежно від його енергетичної цінності – за урядом.

З результатами аналізу споживачі зможуть ознайомитися 10 квітня на сайті та на офіційній сторінці у фейсбуці «Івано-Франківськгазу».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.