Соціум

Як використовувати картини для декору кімнати?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Інтер’єрна картина – найкращий спосіб підкреслити стилістику або змінити емоційний фон кімнати. Це хороший засіб для візуального заповнення порожнечі на однотонній стіні.

При грамотному виборі картини на полотні буде легко виправити пропорції і приховати дефекти поверхні. Не так важливо, чи буде це стилізація під твір мистецтва або сучасний арт-об’єкт, малюнок повинен відображати смак і настрій господарів будинку.

Де і як розміщувати картини

Існують певні канони, яких важливо дотримуватися. У японській культурі закріпилася думка, що в кімнаті має бути тільки одне зображення. Розглядати картину рівносильно прослуховуванню музики – дві картини будуть одна одну «заглушати». У європейській культурі використовуються інші підходи, а ця порада підходить для декору маленької кімнати.

Модульні картини, об’єднані єдиним кольором і сюжетом – сучасний дизайнерський прийом. Їх розміщують в ряд, утворюють єдине зображення. Є такі «модулі» з 4 об’єктів, які вивішують квадратом, щоб зібрати єдиний малюнок.

Традиційне розміщення одиничної картини:
  • за узголів’ям ліжка;
  • на порожній стіні;
  • в передпокої між міжкімнатними дверима;
  • над комодом, консоллю або тумбою;
  • в гостьовій зоні замість телевізора;
  • на скошеній стіні або зрізі кутка кімнати, де немає меблів.

Цікаво виглядає 4 картини в одній темі і колірній гамі – ідеальний декор для великої стіни. Вони повинні бути виконані в загальній техніці, стилі і кольорі. Хороші ідеї пропонують на сайті «Арт-Холст».

Важливий момент – картина напроти очей в спальні не повинна напружувати зір і розумову діяльність. Небажаний малюнок з дрібними деталями або з розмитим контуром – підсвідомість буде його доповнювати, відволікаючись від сну. Сюди більше підходить великий малюнок без контексту руху в спокійних тонах.

Молдинги (квадратні рамки на стіні) з дюрополімеру, деревини або пластику – оригінальний декоративний прийом. Пропонується купити картини на полотні за індивідуальним форматом, щоб вставити в імпровізовані рамки.

Ніші і простінки, заповнені вузькими вставками з малюнком, добре комбінувати з дзеркалами і настінним бра. Цей дизайнерський прийом органічно впишеться в неокласику і модерн.

Оригінальний варіант – заповнити порожню стіну 5-6 однаковими картинами різного формату. Незмінним залишиться центральний елемент, все інше можна міняти. У центрі великий фрагмент, інші варіанти стиснути або обрізати краю зображення у вигляді кола, квадрата і прямокутника.

Вибір за колірною гамою

Яскраві акцентні картини користуються великим попитом. Вони здатні внести емоційне забарвлення в «неживий» монохромний інтер’єр. Дизайнери рекомендують усвідомлено вибирати колір, сюжет і тематику, інакше малюнок зіпсує враження від дорогого ремонту.

Деякі зображення були модними років 10-20 назад. Вони несуть «дух ретро» і відчуття морально застарілої обстановки. Сьогодні в моді цікава фактура, лінійний контраст і злегка розмиті силуети.

Якщо немає бажання привернути всю увагу до нових картин на стінах, пропонується використовувати абстракцію і геометрію з повторенням обрисів інших об’єктів. Вони відмінно впишуться в цілісне сприйняття дизайнерської концепції передпокою або вітальні.

Інтер’єр в пастельних тонах заграє новими фарбами, якщо додати картину в цій же гамі з більш «густими» відтінками. Не менш цікаво буде виглядати квітковий малюнок великого формату, що повторює колірне рішення кімнати.

Привабливо виглядає скромний інтер’єр в білому кольорі, який доповнить чорно-білие арт-полотно.

Тематика зображень

Стилізація під класику завжди актуальна. Картини на полотні (його імітації) – новий дизайнерський бренд. Пропонується замовити власний портрет або близької людини – відмінний подарунок коханій жінці. Його оцифрують фахівці, змінять фон, підкоригують одяг і обличчя.

Картина на полотні, виконана по вашому зображенню від art-holst.com.ua, обійдеться набагато дешевше, ніж від руки художника. Вона знайде гідне місце над піаніно (роялем) у вітальні або біля ліжка.

Вибираючи тематику, важливо оцінювати фактор сезонності і стилістичне рішення. Якщо на малюнку зима, а за вікном літо, це виглядає трохи недоречно. Та ж картина в білій вітальні в скандинавському стилі – цілком доречний варіант.

В Японії користуються попитом картини із зображенням природного об’єкта в 4 сезонах. Використовуйте цю ідею – замовте за своїм ескізом улюблений об’єкт в 4-х варіантах, щоб міняти по пори року.

Для кухні більше підійде класичний натюрморт. Міська панорама зазвичай не має сезонної прив’язки, але є «денні» фото і «вогні великого міста». Ці зображення вважаються універсальними.

Картини в інтер’єрі з підсвічуванням

В сучасний дизайн впишеться велике панно, доповнене блоками під камінь. Якщо взяти за основу малюнок з рибами або коралами, закріпити на склі, доповнюючи підсвічуванням зсередини, буде відчуття вбудованого акваріума. Гості не відразу зрозуміють, чому всі рибки статичні.

Оригінальний підхід в декорі приміщення – картини з підсвічуванням по периметру. Неонове свічення від диодной стрічки створить ілюзію, що картина «ширяє» в повітрі.

Для підсвічування дизайнери пропонують кольорові світлові стрічки, шнури чи точкові діоди. Перемикаючи, легко вибрати колір під настрій. Інший варіант – навпроти картини встановити прилад спрямованого світла, щоб промінь висвічував цей об’єкт. Оригінальне підсвічування картин відмінно виглядає в будь-якому приміщенні – використовуйте її як основне освітлення.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.