Соціум

Як вибрати потрібний теплоакумулятор

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Об’єм

Для початку потрібно розрахувати об’єм теплоакумулятора. Це важливо, тому що від об’єму залежать габаритні розміри буферної ємності. Слід пам’ятати, що вам ще потрібно знайти «правильне» місце в будинку, щоб спочатку внести туди через двері чималий по ширині та висоті тепловий акумулятор, а потім ще й встановити його поряд з твердопаливним котлом, як це найчастіше відбувається на практиці. Зрозуміло, точні розрахунки може зробити тільки фахівець, тому що для цього потрібно врахувати безліч специфічних факторів, але в будь-якому випадку потрібно розуміти, яку приблизно буферну ємність ви купуєте.

Об’єм теплоакумулятора безпосередньо залежить від потужності твердопаливного обігрівального котла. Існує кілька методик попереднього розрахунку, заснованих на визначенні здатності твердопаливного котла нагріти необхідний обсяг робочої рідини до температури не менше 40 ° C за час згоряння однієї повного завантаження паливом, тобто приблизно за 2–3 години. Вважається, що так досягається максимальний ККД котла з максимальною ж економією палива.

Але, як правило, для початку можна скористатися наступною методикою розрахунку: 1 КВт потужності твердопаливного котла повинен відповідати не менше 25 літрів, але і не більше 50 літрів об’єму теплоакумулятора, що підключається до нього.

Таким чином, при потужності опалювального котла, що дорівнює 15 кВт, ємність теплового акумулятора повинна бути не менше: 15 × 25 = 375 літрів. І не більше 15 × 50 = 750 літрів. Краще вибирати із запасом, тобто біля 400–500 літрів.

Взагалі, виробники теплоакумуляторів пропонують вироби різних об’ємів — від 40 до 10 000 літрів. Однак теплові акумулятори ємністю понад 500 літрів можуть не пройти в двері вашого будинку. категории ххх

Тип теплоакумулятора

Далі доведеться визначитися з типом теплоакумулятора.

Тип залежить від ваших потреб, тобто від того, як саме ви хочете його використовувати. Існує 4 різновиди теплових акумуляторів:

  1. Простий теплоакумулятор для підключення до єдиного джерела тепла.
  2. Буферна ємність для одночасного підключення декількох теплоджерел, наприклад твердопаливного котла опалення та сонячного колектора. Відрізняється від попереднього типу наявністю нижнього змійовика.
  3. Теплоакумулятор зі змійовиком гарячого водопостачання, призначений як для опалення, так і для одержання гарячої води в проточному режимі.
  4. Тепловий акумулятор, що має внутрішній бак для гарячого водопостачання (конструкція «бак в баку»), застосовується як для акумулювання тепла в системі опалення, так і для приготування і накопичення гарячої води, котра використовується в побуті.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.