Соціум

Як відкрити своє невелике кафе з нуля в Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Що потрібно для відкриття свого кафе

Відкриття власного кафе – серйозна і дуже відповідальна справа. Дана ніша зайнята досить щільно, тому для отримання прибутку в подальшому, слід все грамотно розрахувати і правильно організувати бізнес. Як і в будь-який інший сфері підприємницької діяльності, у відкритті невеликого кафе існує багато ризиків, нюансів, підводних каменів.

Необхідно не просто розставити пріоритети правильно, але і скласти бізнес-план так, щоб він допоміг в майбутньому досягти поставлених цілей. Отже, розглянемо детально алгоритм дій для відкриття невеликого кафе.

Вибір концепції. Мова йде не тільки про тематичне меню і підбір дизайну. Необхідно подумати про імідж закладу. Саме від цього у відвідувачів буде складатися враження про кафе. Люди з нього повинні йти ситими і задоволеними. Тільки тоді спрацює реклама у вигляді «сарафанного радіо». Головне, щоб в кафе була справжня гармонія всіх елементів.

Пошук місця. Тут існує всього 2 варіанти – прохідне місце десь в центрі населеного пункту або віддалений варіант розташування. Звичайно ж, оренда приміщення в центрі обійдеться значно дорожче. При цьому, також буде і більше конкурентів. При відкритті невеликого кафе найкраще віддати перевагу більш скромним варіантами розміщення закладу.

Закупівля необхідних товарів, обладнання. Постарайтеся закупити максимально все заздалегідь і продумати навіть найдрібніші деталі. Так, купуйте відразу диспенсери для серветок, дозатори для рідкого мила, миючі засоби, візки для прибирання і т.п. Оптимальніше всього такі товари купувати оптом у виробника. Беріть великі партії не тільки для того, щоб про такі товари надовго забути, але і для відчутної економії бюджету. У бізнесі будь-яка деталь, навіть не суттєва, має значення. Тому треба все гарненько продумувати.

Пошук персоналу. Спочатку не обов’язково наймати багато людей. Головне, щоб вони були справжніми професіоналами у своїй справі.

У будь-якому випадку, як уже було сказано, необхідно буде скласти бізнес-план. У ньому повинні бути вказані витратні і прибуткові частини. Важливо продумати маркетингову частину. Вміла реклама дозволить інформації про Ваше кафе поширитись досить швидко, що призведе до збільшення кількості клієнтів.

Щоб було точне розуміння про такий бізнес, як відкриття кафе, слід розібратися в його перевагах і недоліках. Плюси такі:

  1. Високий показник повернення інвестицій.
  2. Постійна затребуваність кафе серед людей.
  3. Можливість відкриття закладу навіть у складний економічний період в країні.
  4. Серед недоліків виділяються:
  5. Високий рівень конкуренції.
  6. Дорога оренда приміщення, обладнання.
  7. Дуже складно сформувати надійну, постійну команду.

Скільки коштує відкрити кафе і яка окупність

Кожен бізнесмен складає бізнес-план власного кафе. Рівень фінансових вкладень може істотно відрізнятися. Це залежить від розміру кафе, формату закладу, пропонованих страв, розташування закладу та інших факторів.

Для невеликого кафе площею 30-50 кв. м, самий мінімальний рівень необхідного бюджету буде близько 300 000 грн. Якщо середній рівень націнки становитиме 300%, то кафе забезпечить окупність через 3-4 місяці. Вразі якщо цього не сталося впродовж 1 ріку, значить Ви щось робите неправильно і слід міняти тактику дій.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.