Соціум

Як у Кутах в столітній будівлі відкрили шелтер для переселенців (ФОТО. ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У селищі Кути Косівського району завдяки благодійному фонду “Карітас” та Кутській територіальній громаді  облаштували  прихисток для внутрішньо переміщених людей. У будівлі, збудованій ще у 1907 році, зможуть тимчасово проживати 80 переселенців.

Мешкати тут зможуть щонайменше 60 людей в потребі, в разі необхідності  —  80. Бюджет цього об’єкту складає 250 тис доларів і реалізували  його за підтримки партнерів #UkraineHumanitarianFund та #Emergency_appeal, пише Репортер.

Основні ремонті роботи виконані за три місяці. Перше завдання на старті було – витиснути максимум з цього приміщення і разом з тим зберегти якісь історичні елементи, і так само забезпечити інклюзивність простору. Зробити його теплим, привітним, комфортним, – розповідає Олег, менеджер проєкту «Гідна невідкладна допомога ВПO у західній частині України».

Виклики були на кожному етапі. Для прикладу, ще при плануванні стояли питання, як все грамотно  зробити, от провести каналізацію та опалення і зберегти столітній дубовий паркет. Як зберегти віконні рами.

Цей шелтер призначений для короткострокового перебування, як місце, куди людина в певній ситуації може приїхати, перевести дух і піти далі.

Карітас Коломия має безліч програм для реінтеграції людей, для прикладу є кеш-гранти, які надаються людині для оренду житла, є соціальна допомога, допомога психолога, надаються харчові набори і т.д., – каже Олег.

У шелтері працюють два соціальні працівники та психолог. Психолог – з понеділка по п’ятницю впродовж робочого дня. А ще шелтер інклюзивний для різних груп населення.

Любов Яківна приїхала з Харківської області разом з дочкою, зятем та двома онуками.

До цього ми жили в дитячому садочку – там дуже добре приймали. Всі тут люди з відкритою душею до нас поставилися, ми їхали – ми не знали, куди ми їхали. Ми в Харкові на платформі скочили, в який був потяг, потім дізналися, по якому маршруту будем їхати.

Настільки приємно, настільки відчувається людей, тут все добре, і стіни, і підлога, і ліжечка діткам. Що сказати – дякуємо, – ділиться жінка.

Ганна з Миколаєва з двома дочками й сином приїхали ще у квітні, а в Кути потрапили місяць тому, спочатку жили в дитячому садку, а тепер – у шелтері.

Тут дуже гарно, затишно, тихо. Відпочинемо трохи і будемо далі щось шукати.

Митрополит Володимир Війтишин на відкритті шелтеру наголосив – в час війни наші мають бути і серця, і двері відкриті для всіх тих, хто зараз є у важкому становищі. Щоби ми могли їх прийняти, як рідних.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.