Дитячі меблі потребують особливої уваги під час їх вибору. Акценти переважно стосуються норм безпеки, якості виготовлення та стилістичної відповідності предметів інтер’єру. Усе це в повній мірі стосується такого важливого елемента дитячої кімнати, яким безумовно є ліжко. Окрім дизайну та безпеки, дуже важливо не прогадати з практичними якостями дитячого ліжка, а також врахувати всі його характеристики та властивості.
У своєму різноманітті дитячі меблі сьогодні не поступаються звичайним виробам для інтер’єру інших кімнат. Дитячі ліжка можуть бути одноярусними та двоярусними, стаціонарними та з системою трансформації, у вигляді софи або стилізованими «під машинку». Але незалежно від стилістики та конфігурації усі ліжка підлягають однаково ретельному контролю з точки зору безпеки та якості виконання виробу.
Натуральні матеріали
Це найголовніша вимога з усіх. Рекомендовано вибирати дитяче ліжко, що має в основі виключно натуральне дерево. Це природний матеріал, який не містить ніяких хімічних складових та є повністю безпечним для дитини з точки зору екологічності. Також масив дерева може замінити ДВП або ДСП. Тільки ДСП має належати до якісних плит з класом емісії Е0.
Життєствердний стиль
Візуальне сприйняття довкілля у дитини є більш чутливим, ніж у дорослої людини. Не слід оминати увагою можливість прикрасити каркас ліжка цікавим для дитини принтом. Це взагалі стосується дитячих меблів. Зображення відомих персонажів та приємних життєствердних образів в дитячій оселі може позитивно вплинути на щоденний настрій дитини.
Стійкість конструкції
Часто батьки в якості дитячого ліжка використовують ліжко-качалку. Якщо мова йде про малу дитинку, стійкість виробу відіграє важливу роль. У віці півроку дитина намагається самостійно подолати огорожу у вигляді бортиків, що може призвести до перевертання ліжка. Тому варто придбати модель із можливою заміною коліщат на спеціальні ніжки-підставки.
Глибина ліжка
Ще одна важлива адаптивна характеристика. Варто вибирати ліжка, в яких є можливість регулювати висоту бокових стійок. Збільшувати глибину потрібно по мірі росту активності дитини. Коли вона починає підійматися на ніжки, слід збільшити глибину ліжка на 50-60 см. Цього буде цілком достатньо.
Відстань між боковими планками
Бокові стійки захищають дитину від падіння. Тому слід подбати не лише про їх висоту, а й про оптимальну відстань між ними. Зазвичай достатньо відстані в 5 см. Головне, щоб дитина не могла просунути голову між планками.
Ортопедичне дно
Краще, щоб спальна поверхня ліжка була виконана на основі ламелей. Це забезпечує ортопедичний ефект під час відпочинку дитини, а також гарантує відмінну вентиляцію матрацу, що дуже важливо.
Comments are closed.