Приблизно половина пенсіонерів отримують пенсію на карткові рахунки банків, ще половина – через Укрпошту. Однак, протягом останніх двох років, банки почали закривати відділення у селах та маленьких містечках.
Це поставило пенсіонерів перед проблемою: як і де отримати пенсію, коли банківське відділення ліквідовано?
На це питання вирішив відповісти керівник Івано-Франківської дирекції ПАТ «Укрпошта» Володимир Фалдина.
“Так, на жаль, існує статистика закриття банків і в нашій області, – каже Фалдина. – Закрито 24 відділеня Ощадбанку за 2017-2018 рр. У зв’язку з цим пенсіонери опиняються в ситуації, коли мають на руках банківську картку, мають кошти на ній, проте позбавлені можливості їх отримати (оскільки найближче і, часто, єдине банківське відділення з банкоматом закрилось)”.
Читайте: Врожай 2018: чи буде в Україні хліб і за якою ціною?
За його словами, іноді такі пенсіонери питають листонош і начальників поштових відділень: чи можна якось «перевести» пенсію з банку до Укрпошти. Вони хочуть отримувати її за місцем проживання, а не думати як і чим добратися до найближчого банкомату.
“Звичайно, переведенням пенсії або соціальних допомог, які ми теж виплачуємо, з банку до Укрпошти займається не поштовий оператор, а територіальні управління Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення”, – розповідає керівник.
Тому Фалдина рекомедує зробити так:
- для оформлення виплати і доставки пенсії через Укрпошту громадянину необхідно звернутись до територіального управління того державного органу, в якому вона була оформлена. Це можуть бути управління Пенсійного фонду України або управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
- подати там заяву про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання
- при собі треба мати паспорт громадянина України та пенсійне посвідчення (за наявності) або інші документи, на підставі яких здійснюється виплата пенсії/соціальної допомоги (також можна взяти копії цих документів)
За бажанням пенсіонер може отримувати пенсію не лише у відділенні поштового зв’язку, а й вдома через листоношу. Також Фалдина каже, що листоноша може доставити пенсіонеру разом з грошима продукти та господарчі товари, якими торгує Укрпошта, або прийняти плату за комунальні послуги.
Comments are closed.