Соціум

Як обирати підодіяльник та навіщо купувати його окремо від комплекту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Підодіяльник — це своєрідний чохол, котрий ховає ковдру та захищає її від забруднень, пошкоджень та передчасного зносу. Зазвичай цей елемент постільної білизни купують у складі комплекту. Але іноді потрібно придбати і окремо. Адже в більшості звичайних КПБ лише один підодіяльник, а коли в одному ліжку спить двоє людей, зручніше користуватися окремими підковдрами.

Які матеріали використовуються

Більшість виробників віддають перевагу натуральним матеріалам, адже вони приємніші на дотик, витримують навіть інтенсивну експлуатацію. Найпопулярніша тканина — бавовна. Основні переваги — гігроскопічність та здатність «дихати». Особливо це важливо в літню спеку, коли людина надзвичайно інтенсивно пітніє.

Перкаль — матеріал, котрий відрізняється щільністю та м’якістю. Має гладеньку, приємну на дотик поверхню. Укривання такою тканиною сприяє комфортному сну.

Сатин — бавовняна тканина з особливим плетінням. За рахунок використання подвійної техніки лицьова частина отримає красивий шовковий блиск, а виворіт — матову поверхню. Це в тому числі утримує позицію ковдри — вона не збивається. Сатин, до речі, буває надзвичайно привабливим, особливо варіація страйп. Для неї характерна смугаста структура — блискучі та матові стрічки чергуються з обох боків тканини.

Ще одна матерія — ранфорс — також заслуговує уваги. Вона щільна, але при цьому тонка. Тому ідеально підходить для літа, коли хочеться прохолоди. Крім того, має надзвичайну повітропроникність, за підодіяльником легко доглядати. Особливість тканини — вона практично не зминається.

Замовити підодіяльник відмінної якості можна тут: https://bedroom.ua/spalnya/pododejalniki-ru/.

Як обрати правильний розмір

Тут особливих проблем не виникне — виміряйте розмір ковдри та підбирайте підодіяльник під неї. Але пам’ятайте, що у виробників параметри полуторних, двоспальних та євро підковдр можуть дещо відрізнятися. Найпопулярніші розміри:

  • 140х210;
  • 160х200;
  • 160х220;
  • 175х215;
  • 200х220;
  • 220х260 та 240х260 — це моделі для ліжка King Size.

Щоб не промахнутися з розміром, варто не тільки виміряти ковдру, але і уважно розглянути характеристики обраного виробу.

Не купуйте підковдру більшого чи меншого розміру, нормально нею користуватись не вийде. Занадто мала просто не помістить в собі ковдру. В більшій, ніж потрібно, вона буде постійно збиватися в жмут.

Дизайн важливий

Безперечно, колір підодіяльника важливий, адже він переважно підбирається до комплекту, котрий вже є. В такому випадку зупиніть свій вибір на відтінку-компаньйоні або хоча б приблизно схожому візерунку.

Коли ж обираєте підковдру окремо від набору, то тут вже простір для фантазії є. Але варто врахувати наступний вплив того чи іншого кольору:

  • білий. Підсилює енергетику, зміцнює організм, допомагає швидше заснути. Саме тому білу підковдру варто обирати тим, хто має проблемі зі сном;
  • блакитний. Діє на нервову систему заспокійливо, тому вдасться міцно спати всю ніч;
  • зелений. Відмінний колір-релаксант. Він дарує відчуття легкості, свіжості, усамітнення. Під таким підодіяльником будете прокидатися бадьорим та відпочинувшим;
  • червоний. Підійде бадьорим, активним людям;
  • коричневий. Дарує відчуття комфорту, тепла, заспокоює. Чудово підходить для чоловіків;
  • жовтий. Забезпечує бадьорістю, заспокоює, будете прокидатися в чудовому настрої;
  • помаранчевий. Знімає слабкість, бореться з депресіями, страхами, почуттям самотності та невдоволенням.

Також варто придивитись до підковдр з дрібним ніжним орнаментом. Такий дизайн сприяє розслабленню, зняттю напруги.

Інші критерії вибору

Крім вказаних вище параметрів, варто звернути увагу на щільність тканини. Чим цей показник вище, тим довше вдасться експлуатувати виріб — він не буде протиратися. Нормальна щільність — від 60 г/м кв. Зверніть увагу на якість малюнку. Оцінити його можна по різниці між лицьовою та зворотною частиною підковдри. Якщо помітний значний перехід, вірогідніше всього, використовувалась недосконала технологія і виріб буде линяти.

Уважно розгляньте шви — вони повинні бути рівними, чіткими, без ниток, котрі стирчать. Ідеальний варіант, коли шви лише по 4 сторони підковдри. Виріб із шматків купувати не варто, він буде не надто зручний у використанні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.