Успіх інкубації яєць курей, перепелів, качок та інших сільськогосподарських птахів залежить від десятка факторів. Один з них – грамотний відбір і закладка. Якщо вибрати погане яйце, то з нього не вилупиться пташеня, а відсоток виводимості знизиться.
Зручно готувати яйця до закладки, коли є інкубатор з вбудованим овоскопом. Оцінити моделі, прочитати характеристики, і купити пристрій можна тут. Птахівники зі стажем рекомендують при виборі інкубатора враховувати тип повороту, наявність терморегулятора, термометра і вологоміра.
Принципи відбору яєць для інкубації
В одну інкубаційну камеру поміщають яйця, які схожі один на одного по щільності і розміру. Якщо це не враховувати, то частина пташенят вилупиться раніше, і доведеться порушувати мікроклімат камери. Деякі ж яйця взагалі не пропускають на етап інкубації, так як ймовірність вилуплення здорового пташеня занадто низька. Основні критерії оцінки:
- форма;
- маса і розмір;
- цілісність і щільність шкаралупи;
- стан жовтка і білка;
Яйця з нерівною формою не допускають до інкубації. Різні нарости або шорсткості – це показник низької якості. Виключіть також ті, в яких занадто різкий перехід між гострими і тупими частинами. Тонка шкаралупа не гарантує захист ембріону, знижує ймовірність виводимості. Оцінити масу, розмір і форму можна на око або підручними засобами. Однак, вивчити шкаралупу і, тим більше, якість жовтка і білка складніше. Для цього існує інструмент овоскоп. Проясніть з його допомогою яйце, щоб побачити його вміст.
Поширений міф, що яйця з плямами не підходять для інкубації. Дослідження довели, що пігментація – це позитивний фактор. Чим більше кольорових плям на, тим більша ймовірність вилуплення здорового пташеня.
Як закладати яйця в інкубатор?
Головна вимога до птахівників – закладати яйця в інкубатор треба обережно, щоб не пошкодити їх. Спочатку закладайте великі і щільні, а потім переходите до менш великим. Бажано купити кілька інкубаторів, щоб яйця різних розмірів і форм інкубували в різних умовах.
Якщо закладаєте яйця в апарат з поворотним механізмом, то не перевищуйте кількість вміщаються яєць, яке зазначено в інструкції. Коли поворотний механізм не універсальний, його знімають, щоб інкубувати перепелині, голубині або гусячі яйця. Однак, тоді доведеться кілька разів на день перевертати їх вручну.
Повертаючи яйце вручну, ви повинні знати, на якому боці воно лежало. Для цього перед закладкою на двох його сторонах малюють (маркером або олівцем) знаки “+” і “-“.
Comments are closed.