Соціум

Як обрати каву для домашньої або офісної кавомашини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Обрати каву буває не так легко. Сьогодні існує безліч різних видів кави з різним обжарюванням та сортом. Вибір кави для кавомашини можна зробити легше, якщо знати різницю.

Яку каву обрати для домашньої або офісної кавомашини

Обираємо каву

Кава – одна з найпопулярніших пристрастей. До нього тягнуться не тільки щоб прокинутися вранці, але і насолодитися його вишуканим смаком. Щоб кава вийшла смачною й ароматною, в першу чергу виберіть правильні зерна.

Краща кава для кавомашини – як її вибрати?

Краща каваЯкщо ви власник свіжоспеченої кавомашини та цей факт збудив у вас давно приховане чуття бариста, вам напевно цікаво, як приготувати в ній каву, щоб вона була максимально ароматною і смачною. Ключ до успіху – це правильно підібрані боби. Саме від правильного вибору залежить смак напою, його аромат і навіть зовнішній вигляд. При виборі зерен не забудьте вибрати ті, які слід подрібнити безпосередньо перед заварюванням. Це важливо, тому що мелена раніше кава швидко втратить смак і аромат при постійному контакті з повітрям. З цієї ж причини її слід упаковувати дуже щільно, щоб не допустити навіть незначної втрати якості.

Кава в зернах для кавомашини – на що звернути увагу?

Кава в зернахВи не уявляєте, що потрібно враховувати при виборі кави для кавомашини еспресо? По-перше, зверніть увагу на назву на упаковці. Від цього багато в чого буде залежати. Для кави з ніжною вершковою пінкою виберіть суміш зі словом crema в назві. Зерна еспресо мають більш інтенсивний смак, ніж ті, які призначені для переливу. Це пов’язано з більш високою температурою випалу (до 230 °C) і збільшеним часом випалу. Результатом такого стану речей також є чітко помітна гіркота в цьому сорт кави. Сорт – теж дуже важливий аспект, на який варто звернути увагу. Арабіка вважається найблагороднішою, з виключно глибоким смаком і ароматом. Доступна як кава 100% арабіка, так і спеціальні суміші різних сортів. Для типового італійського густого і маслянистої кави найкраще вибрати суміш зерен арабіки та робусти. Напій, приготовлений таким чином, містить більше кофеїну і набагато сильніше збуджує вас вранці. Існують суміші, в яких поєднуються сорти кави в різних пропорціях. Вибір відповідного – справа абсолютно індивідуальна.

Кавові етикетки – як їх правильно читати?

Щоб полегшити споживачам вибір найбільш підходящої кави, виробники розміщують на етикетках або упаковках безліч інструкцій, що описують смак та аромат. Ця інформація насправді спрощує вибір правильних зерен, якщо ви вмієте їх правильно читати та розуміти. Якщо у вас є необхідні знання, ви легко зможете вибрати каву, відповідний вашим перевагам. Ось найважливіша інформація:

  • Етикетки на кавових пачкахінтенсивність – в цілому визначає смак, аромат і міцність кави;
  • кислотність – якщо зерна сильно кислі, у кави буде легкий цитрусовий посмак;
  • тіло кави – інакше м’ясо. Це пов’язано з відчуттям мовою, яке виникає після контакту з кавою. Чим густіше і жирніше заварка, тим щільніше кави буде. Навпаки, напої, приготовані з бобів зі світлою шкірочкою, легко стікають по мові;
  • ноти – термін належить до посмаку кави і його смаку. Можна вибрати рівні зерна з відтінком шоколаду або горіхів;
  • вміст кофеїну – залежить від пропорції перерахованих вище видів зерен – арабіки та робусти.

Вибір купажу і сорту кави

У кавоварках під тиском ми можемо приготувати різні види кави. Кожна з них має кращий смак, якщо приготовлена з правильної суміші. В основному це пов’язано зі способом і тривалістю обсмажування зерен, але також і з пропорціями, в яких поєднуються різні види кави. Еспресо найкраще готувати з сумішей, що поєднують арабіку і робусти в співвідношенні 50:50. Тоді ви отримаєте насичений маслянистий настій з густою піною. Лунго найкраще готувати з зерен з більш легкою консистенцією, наприклад, з 100% арабіки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.