Соціум

Як не стати вампіром

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Певно, кожному з нас хоча б раз у житті доводилося спілкуватися з людиною, після розмови з якою відчуваєш себе, наче вичавлений лимон. Про таких кажуть – енергетичні вампіри. Як їх розпізнати та як захиститися від негативного впливу «Репортеру» розповіла психотерапевт Галина Дичковська.

Energy-Vampire

У нас так не прийнято

Хто ж це такі енергетичні вампіри?

«Це люди, яким бракує емоційної енергії та енергії взагалі. І щоб отримати цю енергію, вони провокують інших людей на певні дії: на агресію, образу, зневіру», – говорить психотерапевт.

Перші ознаки, за якими стає зрозуміло, що ви поспілкувалися з тим самим енергетичним вампіром – вис­наження та втома. Галина Дичковська говорить, що дуже часто люди роблять це несвідомо, вони так привертають до себе увагу, розказуючи про свої проблеми, хвороби. Але тут також треба відчувати різницю – одна справа ділитися такими речами, інша – нависати.

«Наприклад, сусідка розповідає, що її собака погриз двері, питає, чи допоможеш відремонтувати – це нормально. Але інколи це перетворюється на проблему: «Собака погриз двері, яка я нещасна, і ти мені не поможеш, і мені весь світ не поможе!», і це може повідомлятися дуже тихим голосом, що вам іще доводиться прислухатись».

Найчастіше ми «п’ємо енергію» з наших близьких, бо на роботі часто не дозволяємо собі зайвих емоцій, а от у спілкуванні з батьками, коханими, дітьми вже себе не стримуємо.

В особистому житті також дуже часто трапляються випадки вампіризму – коли жінки дають себе вампірити чоловікам, і навпаки.

«Я себе давала вампірити чоловікові довгий час і дуже сильно, – говорить про свій власний досвід психотерапевт. – І дуже спадала в енергетичному житті, в життєвому тонусі, аж до реа­німації. І це було до того часу, поки я не навчилася говорити «ні». Адже нерідко це буває дуже складно. Ну от навчилася, тепер інших вчу».

posle-razvoda

Такий вампіризм Галина Дичковська називає побутовим, неусвідомленим.

«Це невиявлене прохання любові, замість того, щоб попросити: «Скажи, що я хороша, підтримай мене». Як це так, у нас так не прийнято! От замість цього ми починаємо шукати якісь маніпулятивні моменти, щоб нам людина дала те, що потрібно».

Та є такі люди, які в одному місці забирають багато енергії (вони знецінюють, зневажають) і стають дуже енергетичними в іншому, дають людям впевненість, силу. Таким вмінням користуються деякі українські політики, говорить Дичковська, але це вампіризм високого рівня.

Брати треба вміти

Чому власне виникає потреба живитися енергією інших? Тут усе просто – людина втрачає свої запаси. Причини втрати внутрішньої енергії бувають різними, та найчастіше, за словами Дичковської, це поруйнований баланс «брати-давати».

«Людина більше дає, ніж бере, наприклад ваша робота коштує 100 гривень, а вам заплатили 80, тут вас підвампірили. І поки у вас є запас вашої енергії, ви працюєте, а потім її треба десь брати, вже баланс порушений, – говорить психотерапевт. – Або коли робота зроблена на 100 грн., а людина хоче 1000, це також вампіризм. І це внутрішній голод, людина не може насититися, вона втрачає саму себе».

Проблема ще й в тому, що люди не вміють брати з вдячністю.

«Нам дарують, а ми: «Ой ні, не треба!», а потім беремо і цим ми ніби знецінили подарунок. Треба бути вдячним, ми подякували – і в людини прибула енергія, – пояснює Галина Дичковська. – Другий аспект – треба вміти давати, і не як милостиню – «бери, бо ти нікчема, нічого не маєш і не вмієш», і не як підношення, ніби владиці. Можна давати як по договору, такий собі обмін. От індуси кажуть, що деякі люди вміють давати, деякі брати, і тільки святі – і давати, і брати одночасно. Так високо вони ставлять це питання, що надають цьому статус святості».

За словами пані Галини, доволі часто до неї на прийом приходять люди з подібними проблемами, але вони рідко називають це вампіризмом, частіше це звучить, наприклад, «він із мене всі жили витягнув».

Треба знайти себе

Як себе захистити від енергетичних вампірів? Тут можна або відбитися від людини, заперечивши їй або ж проігнорувати. Та Галина Дичковська радить просто любити людей.

«Ви можете сказати: «Віддаю цю Людину під Божу опіку, хай Бог дасть їй те, що вважає за потрібне», про себе або вголос, це вже залежить, в яких ви стосунках з людиною, – говорить психотерапевт. – Таким чином ви посилаєте цій людині любов, бажаєте добра, а для себе отримуєте Божий щит. От таким позитивним ставленням до світу можна захищатися».

А для тих, хто втрачає енергію, є універсальні ліки – знайти самого себе. Якщо людина в нормальних стосунках з іншою статтю, зі своєю, тоді вона постійно буде в енергії.

«Взагалі, ми всі маємо достатньо природної енергії, тут для когось є поняття Бога, для когось відсутнє, але як природні істоти, як Божі істоти ми всі маємо достатньо енергії. І ми не маємо потреби когось вампірити, – говорить психотерапевт. – А все це відбувається через те, що ми втрачаємо себе і починаємо чіплятися за інших. Ми всі – природні істоти, які про себе подекуди забули. Тому ми всі в якійсь мірі – енергетичні вампіри, лише періодично міняємося ролями: стосовно однієї людини – вампір, стосовно іншої – донор. Однак ця ситуація ненормальна».

То як собі дати з цим раду? Треба знайти себе, спілкуватися з собою, відчувати себе. Це складно, але можливо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.