Соціум Статті

Як, де і за скільки можна вивчити іноземну мову у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Треба вчити іноземну і бажано декілька. Без англійської нині взагалі соромно.

Багатьом це потрібно для успішної роботи та кар’єри, інші хочуть мати ключ до подорожей, дехто вважає знання іноземної добрим шансом на еміграцію. Загалом охочих – море, хоч і не всі наважуються. То як і де вивчають мови у Франківську?

Разом легше бороти страхи

Найпопулярнішими є курси. Навчання у невеликій групі з викладачем, по-перше, є цікавим проведенням часу, по-друге, добре розвиває мовні навички й допомагає вчитися на помилках. Також курси – гарний вибір для тих, хто не має термінової мети – еміграція, навчання чи робота за кордоном – а просто хоче підтягнути свій рівень або закласти базу нової мови.

У школі мов вам підберуть відповідний рівень і направлять у групу, зазвичай до 4-6 людей, де ви відвідуватимете заняття кілька разів на тиждень. Таких шкіл у Івано-Франківську багато: «Bona Fide», «Smart Way», «Prima Lingua» та інші. Є курси відповідної мови і при центрах імміграції чи навчання за кордоном – наприклад, «ОсвітаПоль» чи «West Immigration Alliance Inс».

Ціни дуже різняться. Наприклад, у «Bona Fide» навчання на курсах коштує 300 грн на місяць, а у «Smart Way» за шість місяців ви заплатите понад 6000 грн, а за індивідуальні заняття рівня В1 – удвічі більше. Ціна залежить від вашого рівня знання мови: чим складніший курс, тим він дорожчий. Також додатковими витратами стануть книжки, які треба придбати для навчання.

«У групі цікавіше вчитися, ніж з репетитором наодинці. Важко перебороти страх і заговорити іноземною мовою. У групі все це відбувається легше», – каже франківчанка Світлана Ружевич. Вона вивчала англійську в групі з чотирьох людей у мовному центрі «Prima Lingua». Курси обрала через доступну ціну – 2400 грн за 30 занять.

Репетитор працює індивідуально

А це другий популярний спосіб. Особливо придатний для школярів – як для підготовки до ЗНО, так і просто, щоб не відставати у школі, якщо батьки не здатні допомогти.

Але з репетитором добре займатись і дорослим. Так викладач зможе приділити увагу вашим особистим проблемам і підібрати манеру вивчення.

Ціна варіюється залежно від мови (анг­лійська дешевше, бо більш поширена), від віку учня (школярі «дешевші» від дорослих), а також від учителя. У викладачів університету та вже дипломованих фахівців ціна буде вищою. Бюджетним варіантом є займатися зі студентами мовних вузів: вони добре володіють мовою, а також технікою її викладання, якої навчають в університеті, але зай­маються репетиторством для практики й додаткового заробітку. Загалом, година навчання кош­туватиме від 80 до 100 грн, каже Наталія Франків-Криховецька, репетитор німецької та англійської.

Тільки для наполегливих

До цього варіанту вдається небагато людей, адже тут є необхідними самодисцип­ліна, любов до навчання і сильний стимул. Також у нагоді стане знання хоч однієї іноземної. Зараз є безліч програм, сайтів і мобільних додатків для вивчення і практикування мови.

Для перших кроків добре використовувати програму «Rosetta Stone». Яскрава й записана носіями, вона пропонує десятки різних мов, поділених на уроки та рівні. Вправи на граматику, письмо, вимову, лексику й слухання чергуються між собою. У процесі вивчення використовується мікрофон, а комп’ютер аналізує, чи все сказано правильно.

Звісно, вивчення граматики можливе лише на практиці. Треба купити книжку з вправами, регулярно їх робити, давати на перевірку тим, хто добре знає мову.

Не меншу роль відіграють фільми й музика іноземною мовою, а також передачі на радіо і ТБ. Головне – щоб теми були цікавими, і вам хотілося їх переглядати чи прослуховувати. Тоді поступово починаєш розуміти зміст, а потім взагалі ловиш себе на тому, що дивишся / слухаєш легко і з задоволенням. Фрази, що вживаються носіями мови, будуть запам’ятовуватися мимоволі, меншатимуть граматичні помилки, прийде природне відчуття.

Перевірка знань: міжнародний сертифікат

Щоб навчання не було даремним ще й офіційно, можна отримати підтверд­ження – мовний сертифікат. Усім знайомий тест з англійської TOEFL. Цей сертифікат потрібен, якщо ви плануєте вступати в іноземний виш, а також для багатьох програм обміну. На жаль, результати тесту дійсні лише два роки, потім доведеться складати знову.

Тестування відбувається кілька разів на місяць у деяких обласних центрах України, зокрема і у Франківську. Тест коштує 180 доларів. Завдання поділені на чотири групи: аудіювання, читання, письмо, говоріння. Учасник тестування слухає короткі діалоги, читає тексти й відповідає на запитання до них, а також пише есе на задану тему. Говоріння триває 20 хвилин – тут треба відповідати на запитання, а також висловити свою думку на тему, яку задасть екзаменатор.

Знавці французької здають тести DELF / DALF. Найближчий центр оцінювання – у Львові, у «Французькому альянсі». Позитивом є те, що цей сертифікат є безстроковим. Тобто, здавши один раз відповідний рівень, перездавати уже не треба – хіба якщо є бажання отримати вищий рівень. Ціна – від 600 до 1200 грн – залежить від рівня.

Для німецькомовних є TestDaF. Здати його теж можна у Львові й він теж є безстроковим. Ціна – 145 євро. Завдання у німецьких та французьких тестах теж побудовані за таким самим принципом, як і в англійських.

Та який би спосіб ви не вибрали, пам’ятайте, що левова частка успіху полягатиме саме у вашому бажанні та старанності. А з часом усе піде само – вивчення мов справді затягує!

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.