Соціум

Видалення зуба мудрості в Києві: коли операції не уникнути?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Колись кожен із нас опиняється в ситуації, в якій долю нашого зуба вирішує досвідчений фахівець. Часто в таких ситуаціях неможливо відмовлятися від видалення, щоб уникнути подальших неприємних та небезпечних наслідків. Що ж це за ситуації?

Якщо ваші зуби мудрості прорізалися в належному віці, швидко й майже безболісно – ви щасливчик. Навіть якщо з часом треті моляри почнуть викликати дискомфорт, видалення зуба мудрості в Києві виявиться простішим завданням, ніж екстракція атипово розташованої зубної одиниці. Тож чи потрібно видаляти? І в яких випадках це потрібно зробити негайно?

Глибокий карієс

«Вісімки» – найдальші зуби в щелепі. За ними незручно доглядати, та й огляд стоматологом відбувається не так легко, як у випадку будь-яких інших зубних одиниць. Ось чому настільки важливо підтримувати гігієну й ретельно стежити, щоб у фісурах та природних заглибленнях ваших зубів мудрості не затримувалися часточки їжі. Щоправда, якщо бактерії, що викликають карієс, вже живуть у ротовій порожнині, не оминуть вони й зуби мудрості.

Добре, якщо вдалося вчасно помітити зміни – білі плями й порожнини на зубі, що тільки формуються, і розповісти вашому стоматологу про чутливість та інший дискомфорт. Якщо ж карієс вразив зуб мудрості на значну глибину, краще віддати перевагу видаленню. «Вісімка» не бере участі в процесі жування нарівні з іншими одиницями в щелепі, і на її місце не доведеться встановлювати протез. Чи варто продовжувати муки?

Аномальне положення

«Вісімки» прорізуються пізно, і намагаються зайняти місце у сформованому прикусі. Через це сусідні зуби, а то й увесь зубний ряд, можуть зміщуватися. Якщо ж третій моляр розташований під кутом чи лежить у щелепі горизонтально, він може негативно позначитися на прикусі в цілому, і приносити постійний дискомфорт:

  • головні болі;
  • підвищення температури;
  • запалення ясен;
  • руйнування коронки сусіднього зуба;
  • призвести до скупченості передніх зубів.

Прорізатися такому зубу не судилося, та він намагатиметься до останнього. У таких випадках видалення показане якнайшвидше. Єдина відмінність такої операції від звичайного видалення зуба – тривалість втручання та кількість інструментів. Іноді потрібне накладання швів.

Перикоронарит

Десна може запалюватися під час прорізування зуба мудрості, та значне запалення в супроводі гною – серйозна нагода для візиту до хірурга-стоматолога. Перикоронарит виникає через тривалий процес прорізування, і може викликати навіть загальну інтоксикацію організму. Це небезпечний стан, у якому видалення необхідне негайно.

Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи варто видаляти зуб мудрості просто зараз, краще записатися на консультацію до стоматологічної клініки Осадчого й порадитися з досвідченим кваліфікованим хірургом. Саме так ваше рішення стане виваженим та безпечним для здоров’я.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.