Соціум

В’язні франківського СІЗО не отримують належну медичну допомогу – офіс омбудсмена

Google+PinterestLinkedInTumblr

Співробітники секретаріату уповноваженого ВРУ з прав людини та представники громадської організації відвідали міську медичну частину франківського СІЗО. В ході перевірки вони встановили порушення прав засуджених та ув’язнених осіб на охорону здоров’я та медичну допомогу. Зокрема, встановлено факти ненадання належної медичної допомоги окремим засудженим та ув’язненим особам, пише Репортер з посиланням на сайт омбудсмена.

Через відсутність окремого кабінету лікаря-гінеколога та лікаря-УЗД медичні обстеження зазначених спеціалістів відбуваються у кабінеті керівника медичної частини. Це може призвести до порушення приватності під час медичних оглядів

Аптека медичної частини не забезпечена виробами медичного призначення та лікарськими засобами належної кількості та номенклатури.

Встановлено, що в медичній частині недотримано вимоги для ізоляції хворих на туберкульоз.

Зокрема палати для пацієнтів з заразною формою захворювання використовуються більше ніж на одну-дві особи: 5 камер-ізоляторів на 12 ліжко-місць. Двері до палат не оснащені ущільненим порогом, ущільнювачами по краях, не забезпечена рециркуляція повітря за допомогою механічної вентиляції.

Особи з підозрою на вірусний гепатит С не проходять кількісний або якісний тест на нуклеїнові кислоти методом полімеразної ланцюгової реакції. І не отримують необхідного лікування, що може призвести до погіршення стану їх здоров’я та поширення зазначеного інфекційного захворювання.

Водночас в медичній частині не організовано проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами.

Засудженим та ув’язненим особам не пропонується підписання інформованої добровільної згоди на проведення діагностики та лікування. Зазначене може свідчити про відсутність добровільної згоди пацієнтів для застосування щодо них методів діагностики, профілактики та лікування

Приміщення медичної частини потребують проведення ремонтних робіт: стіни місцями мають відлущену фарбу, відбиту кахельну плитку на панелях стін. Це ускладнює дезінфекційну обробку приміщень медичної частини. Також відсутнє гаряче водопостачання. В установі не створено умов щодо утримання осіб з інвалідністю.

Нагадуємо, що у разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: [email protected];
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.