Соціум

Втратили чергу в садок? Вибачайте, самі винні…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На початку квітня завершилася електронна перереєстрація дітей у садочки Івано-Франківська. Нагадаємо, систему електронних черг у ДНЗ запровадили взимку цього року. За два місяці, з лютого по квітень, батьки, діти яких мали йти в садки з 2013 року і стояли на чергах у завідуючих, мали прийти до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) і перереєструвати своїх малят. Питання про те, як батьків викликатимуть до ЦНАПу, постало ще на самому старті проекту. Його ініціатори запевняли — старатимуться з усіх сил: і писатимуть, і дзвонитимуть, і листівки розвішуватимуть. Але…

Днями до редакції звернулася одна з мам, яка втратила чергу. Наталія Вольська розповіла, що свого сина Захара, якому зараз рік і вісім, вона записала на чергу в садочок, ще коли тому було півроку — аби потім він без проблем у три рочки пішов у молодшу групу.

«Я чула про електронну реєстрацію, але про те, що треба прий­ти до певного числа, не знала. Ніхто мені особисто не повідом­ляв ані телефоном, ані листом, — обурюється жінка. — Чула, якщо ти стоїш у черзі, треба просто підійти й перевірити, чи ти у списках. Тож не хвилювалася, думала, піду після Пасхи».

Те, що Наталія нічого не знала про такий важливий момент, як перереєстрація, у її випадку дивним не виглядає, адже в неї трійко маленьких дітей, і слідкувати за стрічками новин їй, можливо, справді просто ніколи.

За словами Наталії Вольської, вона, певно, так і чекала б Великод­ніх свят, якби не дзвінок однієї з подруг, яка сказала, що всіх уже переписали.

«Я того ж дня, а то було 3 квітня, пішла у той ЦНАП, — продовжує пані Наталя. — Мені відповіли — свою чергу ви втратили. І нічим допомогти не можуть — або ставати у кінець черги у цей садок, або йти в інші».

Порадили прийти наступного дня. Але й назавтра записатися у садок їй не вдалося, бо інші батьки організували чергу за списком. Записалася. Прийшла на зазначений у списку день — черга вже жива.

«Нарешті мені те все обридло, і кажу, кличте керівництво, — розповідає жінка. — За годину прийшла заступник директора. На питання, чого ніхто мене особисто не повідомив, відповідає, що з садочка дали неправильний номер телефону. Чого листа не відправили? Сказала, що одним писали, а іншим дзвонили. Нині помогти нічим не можемо, ставайте по новому у чергу зараз, бо потім ще діти добавляться. Так я стала у черзі 36‑ю, а була третьою. Тепер взагалі не знаю, чи моя дитина піде у той садок».

Як вийшло, що не всі батьки були особисто повідомлені про перереєстрацію дошкільнят, ми запитали у керівника проекту електронної реєстрації Христини Федотової. Та запевнила — інформували як могли.

«Про це широко говорилося через усі медіа — радіо, телебачення, газети, інтернет, — каже Христина Федотова. — Плюс ми надсилали повідомлення поштою. Нам повернулися понад тисячу листів. Це означає, що завідуючі вказували неправильні адреси, неправильні номери телефонів. Так само ми вели постійний обдзвін батьків».

Та попри це, деякі батьки таки втратили свою чергу. Їх, як запевняє Федотова, «небагато, декілька». «Єдине, що ми могли запропонувати людям, це стати у кінець черги або ж піти у дитячий садок цього року», — пояснює вона.

Чи хтось нестиме за це відповідальність? «По-перше, ми зробили все, що було у наших силах, — знову наголошує керівник проекту. — А, по-друге, жодним законодавством ніколи не було передбачено вести будь-які черги у садках. Ми йдемо назустріч цим батькам, пробуємо підбирати садок, де є менше дітей, або радимо, що можна зробити у кожній ситуації. Ми просто фізично не можемо поставити людину в середину списку».

Виходить, що пані Наталі та іншим батькам, які опинилися у такій ситуації, повернути своє колишнє місце у черзі на садок просто нереально. Хтось, можливо, скаже, самі винуваті. Але… не знаємо, які в кожного з них тоді склалися обставини. З іншого боку — цю новацію придумували не вони. І в нашому маленькому місті при бажанні, щоправда великому, знайти можна будь-кого.

***

Нагадаємо, електронний реєстр впроваджується заради двох основних цілей — аби мати конкретну статистку дітей, які стоять у черзі на садки, (адже часто батьки перестраховувалися та записували малюків у чергу до кількох ДНЗ), а також для подолання корупції та свояцтва у тих же садках.

«Від завідувачок ми отримали списки на неповних шість тисяч дітей, після перереєстрації у чергах — 2982 діток, — розказує Христина Федотова. — Отже списки удвічі менші. Плюс — ті, хто пройшов перереєстрацію, вже відчули позитивний ефект. Був у нас такий випадок, коли дитина стояла у черзі 92, то зараз вона 27. Черга посунулась, і ми бачимо, що ті показники статистики були трохи надумані. Ясно, що ми зараз бачимо — все одно є потреба у додаткових місцях у садках. Нині створена депутатська комісія, яка розглядає це питання. Має відкритися садок «Ромашка» на «Каскаді», та кілька нових груп в інших садочках. Це все, що можна було зробити на сьогодні, але це дуже багато — майже 400 нових місць».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.