Соціум

Врожай у садах на Прикарпатті нищить плодожерка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Яблуневими садами на Прикарпатті поширюється плодожерка. Літ та яйцекладку шкідника зафіксували в Галицькому, Снятинському та Тлумацькому районах області.

За даними управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспожвслужби в Івано-Франківській області, під час проведення маршрутних обстежень в базових господарствах Галицького, Снятинського та Тлумацького районів було відмічено, що у яблуневих садах триває літ, яйцекладка другого покоління та шкідливість гусениць першого та другого поколінь яблуневої плодожерки.

За рекомендаціями фахівців, при відлові на феромонну пастку 3 і більше метеликів яблуневої плодожерки за 7 днів необхідно провести хімічні обробки.

У службі зазначили, що в разі виявлення шкідника потрібно застосувати інсектициди відповідно до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

В приватному секторі, ззначають спеціалісти, від гусениць плодожерки, попелиці застосовують препарати, дозволені для роздрібного продажу населенню: альтекс, антигусінь, армет, каліпсо, люфокс, рубус протект, цезар та інші.

Довідково: Яблунева плодожерка — один з найпоширеніших шкідників саду. Найбільш часто вона вражає яблуні, але в неврожайних рік також може мешкати на грушах, сливах, абрикосах, персиках. Уражені плодожеркою плоди не тільки втрачають свій товарний вигляд, але і обсипаються, ще не дозрівши. Також вона розносить на собі віруси і бактерії, сприяючи тим самим розвитку різних захворювань садових дерев.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.