Соціум

Вода з громадських криниць п’яти сіл Калущини – непридатна до вживання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Фахівцями Калуського районного відділу ДУ «Івано–Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у вересні 2022 року проведено моніторингові дослідження проб води з громадських криниць сіл Вістова, Бабин Зарічний, Верхня, смт.Войнилів, Новиця, Підмихайля.

Досліджені проби води з громадських криниць сіл Вістова, Бабин Зарічний, Новиця, Підмихайля за показниками епідемічної безпеки  питної води  не відповідають вимогам Додатку 1 ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».  А  пробі воді з громадської криниці с.Бабин Зарічний виявлено перевищення вмісту аміаку, пише Репортер з посиланням на Калуську міську раду.

Вода з вище вказаних джерел непридатна для споживання та господарсько-побутового користування.

Для профілактики гострих кишкових інфекцій рекомендуємо вживати кип’ячену воду, або використовувати бутильовану сертифіковану питну воду.

Якість води в громадських криницях смт Войнилів та с.Верхня відповідає гігієнічним вимогам.

З метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, фахівцями відділу впродовж місяця обстежено 26 індивідуальних колодязів (с.Копанки, с.Боднарів), вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років. В досліджених пробах перевищення вмісту нітратів не виявлено.

Читайте: До магазинів Прикарпаття потрапили небезпечні продукти з Італії – сосиски та сир

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.