На позачерговому засіданні уряд доручив низці відомств створити систему, яка буде відстежувати контакти інфікованих коронавірусом людей, щоби розривати ланцюги хвороби.
Створити систему повинні Міністерство охорони здоров’я, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство цифрової трансформації та «інші відповідальні органи».
За словами Шмигаля, за допомогою цієї систему проводитимуться системні епідеміологічні розслідування. Тобто, влада планує виявляти людей, з якими контактували хворі на COVID-19, і змушувати їх до жорсткої самоізоляції.
У такий спосіб влада хоче розривати ланцюги захворювань, аби зменшити кількість нових інфікованих.
Зазначимо, що це поширена практика у багатьох країнах, такі заходи вживати рекомендує і ВООЗ.
Як у нас контролюють самоізоляцію
Саме кооперація МОЗ, МВС та Мінцифри привнесла в карантинне життя українців мобільний додаток «Дій вдома», який контролює, чи дотримуються вони самоізоляції. У такий спосіб держава намагається контролювати не тільки контактних осіб, а й, наприклад, тих, хто повертається з-за кордону.
Чому держава хоче ще більше боротися з епідемією
Тому що вона (епідемія, не держава) не просто не відступає, а цілком собі веде контратаку. Так, вже четверту добу поспіль в Україні фіксують рекордні показники захворюваності. На тлі цього президент Зеленський заговорив про другу хвилю епідемії і дав низку доручень, щоби протистояти їй.
До того ж, держава в особі посадовців не припиняє критикувати населення через його легковажність, а саме нехтування заходами безпеки. Так, у Чернівецькій області жителі одного району відгуляли три «велелюдні весілля в буковинському стилі із розмахом, 300, 400, 500 гостей» й відправили свій район у «червону» зону карантину.
А що це за зони такі?
В Україні з 3 серпня набув чинності поділ країни на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зону. Дізнатись у реальному часі, в якому кольорі ви живете, можна тут.
Comments are closed.