Соціум

Відважна ІТ освіта. У Франківську військових та їхніх рідних кличуть на курси програмування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Військових, ветеранів, їхніх рідних, а також рідних загиблих захисників кличуть зробити перший крок в IT. Франківська ГО «Відважна ІТ освіта» організовує курси і вже оголосили про приймання заявок.

ІТ

Як розповідає виконавчий директор ГО Андрій Коваль, ще минулого року мали пробний проєкт із залученням військових до навчання на базі ІТ Cluster Academy.

Тоді ми до загальних груп додали соціальні місця для військових і у нас було кілька успішних кейсів. Були ІТ компанії, які профінансували це і декого з випускників навіть взяли на роботу, – розповідає він. – Були випадки, коли діючі військові після навчання змогли перевестися в ІТ підрозділи або ж використати здобуті навички у своїх. І ми побачили, що ці ініціатива затребувана, то ж виникла ідея створити громадську організацію, яка буде цілеспрямовано займатися саме цим.

Читайте: Франківців кличуть на презентацію рішень, як зробити Франківськ більш інклюзивним

Ми розуміємо, що маємо необхідні знання, і відчуваємо певний борг перед захисниками, тому і пропонуємо їм навчання, – каже голова ГО Віталій Родимюк. – Це можливість почати щось нове.

Навчання пропонується за кількома напрямками. Мови програмування – Python та Java. І такі напрямки як DevOps, Frontend, QA, HR та маркетинг.

IT

Дві останні спеціалізації, до речі, важливі не тільки в ІТ сфері. Людина навіть без знання англійської мови може претендувати на працевлаштування, – пояснює Андрій Коваль.

В середньому курс з ІТ триватиме 3 місяці.

Навчання будуть двічі на тиждень по дві години у вечірній час, можна буде проходити онлайн і офлайн, будуть відеозаписи, – пояснює Коваль. – Також буде підтримка ментора – чат-група, де можна буде задавати питання. Будуть домашні завдання. В більшості курсів десь на середині буде видана тема фінального проєкту. Тобто людина буде поступово освоювати нові теми і втілювати їх в проєкті. І на фінальному занятті буде презентація цього проєкту. На кожному курсі буде додаткове заняття з HR, тобто вчитимуть складати резюме, презентувати себе, також розкажуть про канали, де можна шукати вакансії. І буде заняття з рекрутером – відбуватися симуляція співбесіди, бо дуже часто люди не мають досвіду в співбесідах і просто провалюють їх.

Віталій Родимюк пояснює, що, кожній компанії достатньо дорого обходиться навчання спеціалістів, тому щоб зекономити кошти, вони націлені на те, щоб брати людей з досвідом. І це є перший досвід. Це курси саме для тих, хто хоче зробити перші кроки в ІТ.

Наразі ГО якраз оголосили про набір людей на курс. У лютому планують провести так званий онбординг – перші уроки, де загалом розкажуть про сферу IT, де з людьми буде працювати психолог, щоб правильно підібрати спеціалізацію. А у березні мають початися навчання за напрямками.

Щоб податися на курс – треба заповнити заявку за посиланням.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.