Соціум

Відпочинок на Арабатській Стрілці: Стрілкове або Щасливцеве – експерти назвали відмінності курортів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Обираючи курорт для відпочинку на Азовському морі, кожен турист орієнтується на особисті переваги і значущі для себе аспекти.  Але навіть в межах одного курортного регіону рекреації можуть істотно різнитися.

Про основні відмінності двох сіл Арабатської Стрілки – Стрілкового і Щасливцевого – розповідають експерти проєктів Azov.UA і Арабатка.UA повідомляє Міст-Дніпро.

Курортні села Щасливцеве та Стрілкове, розташовані на піщаній косі Арабатська Стрілка, незважаючи на територіальну близькість (відстань між ними становить близько 11 км) досить значно відрізняються з точки зору пляжного туризму.  В результаті чого, візит на сусідній курорт може виявитися неприємним сюрпризом з точки зору відпочивальника.

Особливості пляжів і моря

Основна відмінність моря в двох селах – його глибина і особливості дна.

У Щасливцевому з усієї Арабатської Стрілки склалися найбільш універсальні для всіх категорій відпочивальників умови.  Біля самого берега є мілководна зона для дітей, а далі морське дно заглиблюється плавно, але динамічно, і вже в 15 м від входу можна плавати дорослому.

У Стрілковому дітвора купатися, звичайно, теж може, але тільки під пильним наглядом батьків, оскільки глибина тут наростає дуже стрімко.  Загравшись, дитина швидко може відійти на небезпечну відстань – адже в багатьох місцях буквально в 4-5 м від входу у воду вже досить глибоко.

Пляжі в Щасливцевому вирізняються наявністю штучних водойм, які перетинають їх практично по всій протяжності і відокремлюють від лінії забудови.  У Стрілковому, навпаки, об’єкти на першій лінії в своїй більшості мають прямий вихід на пляж.

Але знову ж таки, перша лінія в Стрілковому може запросто означати 500-600 метрів пішої прогулянки до моря пустирем.  У той час як в Щасливцевому зазвичай досить тільки перейти лінію штучних озер (близько 100 метрів).

Інфраструктура та розваги

Рівень інфраструктури і кількість розваг на Арабатській Стрілці зменшуються в міру просування з півночі на південь (від Генгірки до Стрілкового).  У цьому сенсі саме Стрілкове вважається найменш розвиненим серед сіл на косі і явно поступається своєму найближчому північному сусідові.

Так, в Щасливцевому є туристично-інформаційний центр, працює 2 банкомати, діє кілька аптек і продовольчих ринків, і зокрема рибний ринок, магазини і точки виносної торгівлі, в районі центрального пляжу облаштована так звана 100-метрівка – стометрова торгово-розважальна зона.  З популярних розваг в наявності приватний зоопарк «Сафарі-парк», розташований в декількох кілометрах на південь від села, і школа віндсерфінгу «Екстрімарін», яка базується на території бази відпочинку «Чайка-2», а також центральний селищний парк з дитячими ігровими майданчиками, спортивними снарядами і концертною сценою.

Стрілкове пропонує куди більш скромні умови: кілька дрібних продуктових магазинів і невеликий ринок в центрі села, пара аптек і кафе, які можна перерахувати на пальцях.  Ніяких розваг, крім пляжних атракціонів, тут немає.

Знову ж таки, в дельфінарій і аквапарк з обох сіл необхідно їхати до Генічеської Гірки, яка до Щасливцевого знаходиться майже на 20 км ближче, ніж до Стрілкового.

Природні пам’ятки

Крім теплого моря і чистого морського повітря, показаного в якості засобу для профілактики респіраторних захворювань, а також людям, які страждають захворюваннями дихальних шляхів, Арабатська Стрілка славиться унікальними природними багатствами і потужним оздоровчим потенціалом.

У Щасливцевому вони представлені термальним джерелом і солоними озерами з лікувальними мулистими грязями.  Гаряче джерело з мінеральною йодо-бромною хлоридно-натрієвою водою знаходиться на південній околиці села біля нефункціонуючої клініки доктора Козявкіна і являє собою стихійний басейн з безкоштовним доступом, в який з глибини близько 1500 м надходить гаряча вода.  Неподалік від нього розташовані солоні озера, грязі яких в основному застосовуються для лікування опорно-рухового апарату, а ропа позитивно впливає на різні системи організму.

Приблизно в 3 км на південь від Стрілкового з вересня 2020 року функціонує комплекс «Арабатські Терми», що включає термальне джерело і гліцеринове озеро.  Прісна вода гліцеринового озера містить натуральні масла (насправді, суміш вуглеводнів), які добре зволожують шкіру.  Ці природні об’єкти особливо затребувані серед любителів оздоровлення природними факторами і всіх, хто хоче урізноманітнити пляжний відпочинок.  Вхід на територію комплексу коштує 100 гривень з людини.  За ці гроші можна скористатися шезлонгами біля обладнаного басейну, туалетами і роздягальнями.  За додаткову плату є можливість відвідати каскадний душ і скористатися камерою зберігання.

Вибір житла

Відзначимо, що в Щасливцевому вибір житла більший і різноманітніший.  Крім перероблених об’єктів, що становлять спадщину радянської епохи, на курорті досить багато «новобудови», представленої як великими готелями і базами відпочинку, так і невеликими пансіонатами, міні-готелями і гостьовими будинками.  В цілому, дане село за останні роки значно змінилося як курорт, в той час як Стрілкове тільки починає розвиватися.

Основна забудова в Стрілковому – це переважно перероблені і адаптовані радянські бази відпочинку і пансіонати.  Більшість сучасних об’єктів знаходяться на півдні села і в районі 40-го кілометра неподалік від «Арабатських Термів».

Зважаючи на загальну нерозвиненість курортної інфраструктури в Стрілковому ціни на розміщення тут найнижчі на косі.

Підводимо підсумки

З урахуванням сказаного, Щасливцеве підійде відпочивальникам з сім’єю і з дітьми, які віддають перевагу спокійному відпочинку і не бажають знаходиться в епіцентрі курортного життя, але при цьому хочуть мати доступ до інфраструктури – ринків, магазинів, банкоматів, та інших об’єктів.

Стрілкове – відмінне місце для тих, хто прагне відпочити в повній тиші, не цікавиться додатковими розвагами і наявністю інфраструктурних об’єктів.  З огляду на глибину моря, це не кращий курорт Арабатської Стрілки для відпочинку з маленькими дітьми.

Партнерський матеріал

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.