Для тих, хто не передумав зустріти Новий рік чи Різдвяні свята у засніжених Карпатах, «Репортер» продовжує огляд відпочинкових комплексів. Попри те, що всі довкола не перестають говорити про фінансову кризу, люди, які відклали гроші на відпочинок, зазвичай хочуть «відірватися» на повну. Тому, якщо вже їдуть у гори, то прагнуть і на лижах покататися, і пішки походити, і на конях поїздити чи на полювання сходити, або ж якось інакше розважитися.
Перед тим, як зібратись відпочивати, перед багатьма туристами постає вибір: куди податися? Зазвичай це залежить від вартості послуг та якості сервісу.
Візитівка регіону
Серед найбільш привабливих місць, куди мріє потрапити майже кожен любитель гірськолижного відпочинку, є гірськолижний курорт «Буковель», який 19 грудня, на День св. Миколая, традиційно відкрив зимовий сезон. У програмі свята відбулося Etno Folk Party – урочисте відкриття з трембітами, українськими піснями, запальними гуцульськими танцями, демо-шоу лижників і сноубордистів – показові виступи інструкторів та спортсменів лижних шкіл, майстер-класи, організовані чемпіонами зі сноуборду та призерами України зі слалому; відкритий чемпіонат України серед любителів.
Вперше цього року в рамках відкриття відбувся фестиваль борщу, де кожен охочий міг безкоштовно поласувати борщем із пампушками.
За словами гостя свята, голови ОДА Миколи Палійчука, на відкриття сезону не вплинув навіть грип.
«Ви бачите – у перший день підйомники переповнені, людей є багато, і це ще не пік сезону, бо 1 січня починається найбільш активний період для відпочинку, канікули в дітей», – сказав губернатор.
В урочистостях взяли участь приблизно 15 тисяч людей.
Саме стільки гірськолижників, за словами керівника ГК «Буковель» Олександра Шевченка, щодня здатні «подужати» тутешні підйомники і траси. У готельних комплексах може розміститися половина з них. Решту, напевно із задоволенням, приймуть приватні садиби, міні-пансіонати та готельчики, розташовані на території Яремчанської міської ради – у Татарові, Микуличині чи Ворохті.
«Цього сезону ми плануємо прийняти півтора мільйона лижників, – каже Олександр Шевченко. – Хочемо, щоб якомога більше людей приїжджали в регіон і залишали тут свої гроші. Адже на сьогодні «Буковель» дає можливість людям працювати – ми збільшуємо робочі місця».
Цього року до послуг відпочивальників 50 км лижних трас, 16 витягів.
Крім того, на курорті працюватиме 16 пунктів прокату спорядження. Щодо безпеки на лижних трасах, то Олександр Шевченко каже: «Щороку безпека покращується, ми купуємо виловлюючі сітки, засніжуємо схил до того рівня, щоб не було каміння. Є в нас і рятувальна служба (на кожен схил по три людини), і спеціальне обладнання, тому, можу сказати, що він є таким же безпечним, як і будь-який європейський курорт. Щороку ми витрачаємо на безпеку близько двох мільйонів гривень».
Ціни на проживання на гірськолижному курорті «Буковель різноманітні. За словами Миколи Палійчука, один турист‑студент, що зупинився в найдешевшому готелі, який приїхав туди на три-чотири дні, залишив тільки 500 гривень». Ой, щось не віриться… Загалом проживання у готелях «Буковеля» становить від 325 до кількох тисяч гривень за добу. Щороку гірськолижний комплекс проводить акції із попереднього продажу абонементів.
У пошуках романтики
Попри всі переваги «Буковеля», не всім по кишені такий відпочинок. Деякі туристи просто хочуть сховатися подалі від метушні і шукають романтики і гострих відчуттів у віддалених гірських районах. Хочуть сховатися десь у незайманих лісах, покататися на лижах в екстремальних умовах, пройтися по ще не прокладених маршрутах.
За словами директора Івано-Франківського туристсько-екскурсійного центру Оксани Кичури, такі куточки можна знайти у Верховинському та Косівському районах. Зупинитися можна у лікувально-оздоровчих комплексах, розташованих у цих районах. У ЛОК «Верховина» вартість проживання із дворазовим харчуванням становить від 140 до 200 гривень. В оздоровчому центрі «Карпатські зорі», який розташований на березі косівської гірської річки Рибниці, перебування із триразовим харчуванням коштує від 150 до 300 грн.
Для туристів, які відпочиватимуть у цих комплексах, пропонуються екскурсії по місцевих горах та музеях. Для школярів та студентів діють відповідні знижки. До речі, для молоді, яка полюбляє екскурсії, недорогим і цікавим є відпочинок на івано-франківській турбазі «Мрія», яка пропонує пішохідно-оглядові екскурсії по Івано-Франківську та автобусні маршрути по області.
У дубово‑смерекових лісах
Любителі спокою, затишку, природи і водночас комфорту завжди знайдуть у Карпатах місця, де відзначити новорічно-різдвяні свята.
Привабливим для туристів є «Маєток «Сокільське» у селі Тюдів Косівського району, який розташований на території Національного природного парку «Гуцульщина». За легендою, тут колись мешкав гуцульський князь, який не хотів віддати заміж свою дочку Анничку за її коханого Іванка. Закохані втекли, підкупивши охорону. Однак князь послав гонитву за втікачами, наказавши Іванка убити, а Анничку схопити за коси та силоміць притягнути до нього на праведний суд. Втікаючи, закохані розбилися об скелю і перетворились у соколів.
З того часу і живуть у цьому краю соколи.
Закохані приходять на Сокільську скелю, і вірять, що коханню тих, хто тут був, не страшні розлуки – їх чекає вічна любов.
Готельний номер у цьому романтичному місці у період з 27 грудня до 20 січня коштує від 508 грн. (однокімнатний номер) до 3900 грн. (п’ятимісний котедж). Крім того, «Маєток «Сокільське» пропонує різноманітні розваги: російську лазню та фінську сауну, для чоловіків сезонне полювання, риболовлю, пейнтбол, стрільбу по мішенях з лука, більярд, дартс, екстремальні маршрути тощо, для всієї родини – екскурсійні маршрути, лижі, ковзани, гірські та спортивні велосипеди, теніс-бадмінтон, для дітей – ігрова кімната, літній басейн тощо.
Серед небагатьох комплексів у Карпатах, які на Новорічні свята роблять для клієнтів святкові знижки, відзначається база відпочинку «Легенда Карпат» у Старих Кутах Косівського району. Під час зимового сезону, за словами виконавчого директора бази Василя Шалагона, тут діють спеціальні акції.
Зимовий тур «Новорічний» на шість днів коштує від 2030 до 13680 грн. У вартість цього туру, крім проживання і сніданку, входить новорічний стіл зі святковою програмою. Тури «Різдво в Карпатах» та «Маланка в Карпатах» коштують від 1400 до 12000 грн. за сім днів. Найдешевшим зі святкових турів є «Водохреща в Карпатах», вартість якого становить від 1000 до 7130 гривень.
За додаткову оплату туристи можуть скористатися оздоровчим кабінетом (сауною, масажем, солярієм), спортзалом, більярдом, трансфером до підйомників, піти на дискотеку, покататися на лижах, санчатах чи на конях. До речі, діти до семи років проживають на базі безкоштовно.
Яке б місце для відпочинку ви не обрали, пам’ятайте, що зимовий відпочинок зарядить вас позитивною енергією і бадьорістю на цілий рік.
Поради туристам взимку
Обираючи маршрут для зимової мандрівки, ви повинні врахувати такі моменти:
• Якщо не маєте досвіду та спорядження – краще у зимові Карпати не ходити. Це дуже небезпечно;
• Найбільш складними і небезпечними є відкриті хребти – Чорногора, Свидовець тощо. Це пов’язано і з лавинною небезпекою, і більшою ймовірністю сильних вітрів;
• Важливим є залісеність маршруту, адже це і дрова (тепло, їжа), і захист від вітру, і зменшення лавинної небезпеки;
• На відкритих ділянках сніговий покрив переважно є меншим, а в лісах, долинах рік – він значно більший;
• Літні стежки і дороги перемітає, тому їх важко, а деколи просто неможливо ідентифікувати;
• Інколи легше рухатись ребром хребта, ніж траверсувати його. Деколи це просто необхідно;
• Маршрут повинен відповідати вашим фізичним можливостям;
• Має бути передбачена можливість «розумного» сходження – нитка маршруту повинна проходити через населені пункти – на випадок, якщо хтось захворіє, виснажиться, чи просто передумає. Тоді є можливість не закінчувати маршрут усій групі;
• Не забувайте, взимку світловий день значно коротший, аніж літом;
• Погода в горах змінюється дуже швидко, тому треба бути готовим;
• Окуляри – не забувайте про сонячний ультрафіолет і захист від нього;
• Інколи розумніше повернутись назад, аніж ризикувати життям і здоров’ям.
Comments are closed.